15. júl 2020
Facebook
utorok, 15 október 2019 18:00

Obyvatelia už môžu v Petržalke žiadať o administratívny trvalý pobyt

Written by 
Rate this item
(0 votes)

15.10.2019 (Webnoviny.sk) - V bratislavskej mestskej časti Petržalka je možné oddnes 15. októbra požiadať na matrike miestneho úradu o tzv. administratívny trvalý pobyt. Mestská časť tak umožní ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť alebo sú v podnájme, a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, prihlásiť si ho v Petržalke. Dôvodom je petržalský parkovací systém, do ktorého sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Na získanie trvalého pobytu v Petržalke majú občania tri možnosti. Obyvateľ buď vlastní v Petržalke nehnuteľnosť alebo je nájomník a jeho nájomca mu udelí súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu a najnovšie môže požiadať o udelenie tzv. administratívneho trvalého pobytu.

Zmena dokladov

V prvom prípade stačí prísť na ohlasovňu pobytu v Technopole s občianskym preukazom. V druhom prípade treba prísť s majiteľom nehnuteľnosti alebo s jeho overeným súhlasom na prihlásenie nájomníka na trvalý pobyt. V prípade tzv. administratívneho trvalého pobytu je podmienkou presmerovaná pošta na aktuálnu adresu a vyplnená žiadosť o prihlásenie na tzv. administratívny trvalý pobyt. „Vo všetkých troch prípadoch musí ísť o občanov Slovenskej republiky. Rovnako tak platí, že po zmene trvalého pobytu je nutné si do 30 dní zmeniť všetky doklady, v ktorých je uvedený (občiansky preukaz a technický preukaz k vozidlu) a nahlásiť jeho zmenu do všetkých ostatných inštitúcií. Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa sú prepojené s matrikou mestskej časti Petržalka, takže sa zmena vykoná automaticky,“ dodala Halašková.

Uprednostňovanie rezidentov

Záujemcovia o registráciu do parkovacieho systému sa môžu taktiež oddnes registrovať okrem miestneho úradu aj v obchodnom dome Aupark. Miesto registrácie sa nachádza oproti predajni Baťa na 1. poschodí a otvorené je každý deň od 14.00 do 20.00 hod. vrátane víkendov. Prihlásenie trvalého pobytu je však možné iba na ohlasovni pobytu v Technopole. Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Začne platiť 1. novembra a jeho zmyslom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti. Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii bude môcť Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Viac k témam: administratívny trvalý pobyt, parkovacia politika, rezidenčná parkovacia karta, Technopol
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia už môžu v Petržalke žiadať o administratívny trvalý pobyt © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner