16. január 2021
Facebook
pondelok, 21 október 2019 13:00

Na okraji Trnavy horela skládka komunálneho odpadu, zasahovali desiatky hasičov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 21. októbra 11:30
Na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave sa v nedeľu okolo 18:00 rozhorel požiar. Na mieste v noci zasahovali hasiči - profesionáli z Trnavy a Piešťan a dobrovoľní hasiči z obcí Jaslovské Bohunice, Bučany, Zavar, Križovany nad Dudváhom, Bohdanovce nad Trnavou a DHZ Pole z Trnavy.

Navážanie zeminy a sutiny

Trom desiatkam hasičov sa požiar podarilo lokalizovať okolo druhej hodiny v noci. Po pätnástich hodinách od jeho vypuknutia ešte dohášajú posledné menšie ohniská. Agentúru SITA o tom priamo na mieste informoval veliteľ zásahu Lukáš Sudin z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. „Máme tam štyri cisterny a osem príslušníkov, okrem toho nám prevádzkovateľ skládky, spoločnosť FCC Trnava, zabezpečuje navážanie zeminy a stavebnej sutiny na skládku, pomáha nám aj svojimi mechanizmami,“ povedal Sudin, ktorý velenie prevzal ráno.

Príčinu požiaru vyšetrujú

Skládka komunálnych odpadov v Trnave patrí mestu, jej prevádzkovateľom je spoločnosť FCC Trnava. Skládka je určená na odpad, ktorý nie je nebezpečný. K príčinám požiaru sa nikto zo spoločnosti nechcel vyjadriť. Hasiči sa v noci sťažovali na nepriaznivý vietor, ktorý pomáhal šíreniu požiaru. Na druhej strane vďaka smeru vetra nešiel dym zo skládky priamo do mesta a zasiahol ho len okrajovo. Hasiči z Trnavy a okolia boli opäť v plnom nasadení len tri týždne po obrovskom požiari skladu bazénovej chémie v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov.

Viac k témam: hasiči, požiar, skládka
Zdroj: Webnoviny.sk - Na okraji Trnavy horela skládka komunálneho odpadu, zasahovali desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 48 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner