24. február 2020
Facebook
utorok, 21 január 2020 14:00

Danko predpokladá, že poslanci budú rokovať iba o zákone, ktorý vetovala Čaputová (naživo)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.1.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 21. januára 12:51
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko predpokladá, že poslanci parlamentu budú na utorňajšej schôdzi rokovať iba o jednom bode programu. A to o zákone o pozemkových úpravách, ktorý vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Danko to povedal na tlačovej konferencii po rokovaní poslaneckého grémia. Potvrdil, že sa na tomto rozhodnutí zhodli koaličné politické strany. Predseda parlamentu ďalej priblížil, že členovia zákonodarného zboru si zároveň minútou ticha uctia predsedu Senátu českého parlamentu Jaroslava Kuberu, ktorý zomrel v pondelok.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Parlament mal prijať uznesenie k Iraku ako reakciu na zabitie veliteľa iránskych elitných jednotiek Kuds Kásema Solejmáního a ďalších osem ľudí, ktoré nariadil 3. januára americký prezident Donald Trump. Uznesenie vlády z 15. januára predložili parlamentu poslanci za Slovenskú národnú stranu Jaroslav Paška a Anton Hrnko. „Národná rada SR vyjadruje znepokojenie nad porušením medzinárodného práva nerešpektovaním zvrchovanosti suverénneho štátu Irak konaním a prítomnosťou príslušníkov cudzích ozbrojených síl na jeho území a žiada vládu SR, aby bezodkladne v celom rozsahu a s konečnou platnosťou odmietla návrh Spojených štátov amerických na uzavretie Dohody o obrannej spolupráci medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou a ukončila proces rokovania o tomto návrhu,“ znie text uznesenia. Do programu schôdze parlamentu sú zaradené aj všetky vylúčené návrhy z predošlej schôdze programu. Na prelome novembra a decembra totiž poslanci schválili procedurálny návrh predsedu vládnej strany Smer-SD Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze NR SR vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní. Rokovanie o týchto bodoch programu sa však neočakáva ani v utorok.

Viac k témam: Zabitie Kásema Solejmáního
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko predpokladá, že poslanci budú rokovať iba o zákone, ktorý vetovala Čaputová (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner