28. február 2020
Facebook
pondelok, 27 január 2020 14:00

Halu v Šuranoch zachvátil požiar, hasiči bojovali s ohňom niekoľko hodín (foto+video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.1.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 27. januára, 13:27
Hasičom sa už podarilo lokalizovať požiar výrobnej haly v Šuranoch. Plamene budovu zachvátili krátko pred 05:00. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ, požiar v hale s rozmermi zhruba 200 x 100 m si doposiaľ nevyžiadal žiadnych zranených.

Desiatky profesionálnych hasičov

Pre potreby zasahujúcich hasičov bol na mieste aj evakuačný autobus HaZZ. Hasičom sa podarilo dostať situáciu pod kontrolu. Na mieste udalosti sa nachádzalo 57 profesionálnych a 27 dobrovoľných hasičov. Na mieste udalosti sa nachádzali aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry, ktorí vykonali monitoring ovzdušia. Hasiči si v blízkosti zasiahnutej budovy zriadili čerpacie stanovisko, z ktorého prostredníctvom kyvadlovej dopravy dovážali vodu na požiarisko.

K znečisteniu prostredia nedošlo

Pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry, ktorí vykonávali monitoring ovzdušia, nenamerali škodlivé hodnoty. Ako agentúru SITA informovala Križanová, pracovníci z kontrolného laboratória vykonali kontrolné merania v smere šírenia dymu v oblastiach Úľany nad Žitavou, Hul, Dolný Ohaj a Šurany. Neboli zaznamenané zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov, nedošlo ani k znečisteniu prostredia. Merania v týchto oblastiach sa budú vykonávať opakovane.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Halu v Šuranoch zachvátil požiar, hasiči bojovali s ohňom niekoľko hodín (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 46 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner