28. február 2020
Facebook
utorok, 28 január 2020 14:00

Požiar haly v Šuranoch: Hasiči zasahujú už druhý deň, na mieste je nedýchateľný vzduch (foto+video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

28.1.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 28. januára, 12:55
Hasiči aj v utorok bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch, ktorý tam vypukol v pondelok. Plamene budovu zachvátili krátko pred piatou hodinou a požiar bol lokalizovaný až po niekoľkých hodinách. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ, požiar v hale s rozmermi zhruba 200 x 100 m si doposiaľ nevyžiadal žiadnych zranených. Zásah na mieste stále pokračuje. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, hasiči pokračovali s hasením počas celej noci. Na mieste zriadili nafukovací stan pre zasahujúcich hasičov a členov riadiaceho štábu, ktorí určili nočnú taktiku zásahu a nasadenie síl a prostriedkov. Požiar majú pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje.

Jeden z úsekov je stále v plameňoch

„Hasiči pracovali na odnášaní horiacich pneumatík pomocou bagra a čelného nakladača. Dobrovoľní hasiči osvetľovali miesto zásahu pomocou elektrocentrál a osvetľovacích stožiarov z protipovodňových súprav. Požiar je momentálne pod kontrolou a nemá možnosť sa ďalej rozšíriť," uviedla Farkasová. Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar výrobnej haly v Šuranoch (fotografie) Momentálne na likvidácii požiaru pracuje 62 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky. Na mieste sa nachádzajú hasiči zo všetkých hasičských staníc Nitrianskeho kraja, príslušníci z Galanty a Pliešoviec a členovia niekoľkých dobrovoľných hasičských zborov. K hasičom sa pridali ďalší príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a pomocou troch univerzálnych nakladačov rozhŕňajú tlejúce zvyšky pneumatík a plastu, ktoré postupne dohášajú. Ako uviedla Farkasová, jeden z troch zásahových úsekov, v ktorom sa nachádza najväčšie množstvo pneumatík, je stále v plameňoch.

Merajú škodliviny v ovzduší

Hasiči pracujú s autonómnymi dýchacími prístrojmi, keďže pre vietor je na mieste nedýchateľný vzduch. Pracovníci Kontrolného chemického laboratória pokračujú v opakovaných meraniach škodlivín v ovzduší. Ako dodala Farkasová, pri poslednom meraní zaznamenali hodnoty, ktoré nie sú pre ľudský organizmus škodlivé, avšak môžu byť dráždivé. Občanov mesta vyzvali, aby sa nezdržiavali vonku. Ako agentúru SITA informovala Križanová, pracovníci z kontrolného laboratória vykonali v pondelok kontrolné merania v smere šírenia dymu v oblastiach Úľany nad Žitavou, Hul, Dolný Ohaj a Šurany. Neboli zaznamenané zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov, nedošlo ani k znečisteniu prostredia. "Merania v týchto oblastiach sa budú vykonávať opakovane," dodala.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiar haly v Šuranoch: Hasiči zasahujú už druhý deň, na mieste je nedýchateľný vzduch (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner