03. apríl 2020
Facebook
streda, 19 február 2020 18:00

Ombudsmanka Patakyová sa stretla s prezidentkou, kľúčovou témou rozhovoru bolo dodržiavanie práv seniorov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Dodržiavanie práv seniorov bolo kľúčovou témou stretnutia verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ombudsmanka o tom informovala na sociálnej sieti. Po stretnutí v Kancelárii verejnej ochrankyne práv spoločne navštívili zariadenie pre seniorov v Borskom Mikuláši.

Dodržiavanie práv seniorov

„Kľúčovou a zásadnou témou nášho stretnutia bola moja správa o dodržiavaní základných práv a slobôd v zariadeniach pre seniorov. Pani prezidentke som prezentovala svoje zistenia, akými sú napríklad chýbajúca ochrana súkromia seniorov v zariadeniach či inštitucionálna kultúra, ktorá v nich prevláda,“ informuje Patakyová. Diskutovali aj o vymožiteľnosti práva a spravodlivosti na Slovensku, kde ombudsmanka poukázala na to, že najviac podnetov, ktoré sú do kancelárie posielané, sa týkajú zbytočných prieťahov v súdnych konaniach. Zároveň v tejto oblasti konštatujú každý rok najviac porušení základných práv.

Venovali sa aj otázke životného prostredia

Venovali sa tiež ochrane práva na priaznivé životné prostredie, ktoré je podľa Patakyovej mimoriadne urgentné v kontexte celosvetovej klimatickej krízy, ale aj v rámci problémov týkajúcich sa Slovenska. „V súvislosti s tým som pani prezidentku informovala, že v kancelárii aktuálne spúšťame prieskum zameraný na problematiku nepriaznivého vplyvu a ohrozenia PCB látkami,“ dodala.

Viac k témam: ombudsmanka, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ombudsmanka Patakyová sa stretla s prezidentkou, kľúčovou témou rozhovoru bolo dodržiavanie práv seniorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 21 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner