28. marec 2020
Facebook
štvrtok, 20 február 2020 19:00

Slovenská katolícka charita odmieta zneužívanie migrácie na vytváranie atmosféry strachu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská katolícka charita (SKCH) odmieta, aby ľudia, ktorí z rozličných dôvodov opúšťajú svoje domovy, boli zneužívaní na vytváranie atmosféry strachu. Ako agentúru SITA charita informovala, spôsob, akým sa nielen politici a médiá, ale aj ľudia o migrantoch či utečencoch vyjadrujú a ako k nim pristupujú, ich oberá o ľudskú dôstojnosť.

Zneužívanie migrácie

SKCH si uvedomuje, že výzvy, ktoré so sebou prináša medzinárodná migrácia, nie sú jednoduché. Obracia sa na ľudí, aby vo svojich prejavoch, v súvislosti s súčasnými parlamentnými voľbami, boli motivovaní úctou k životu. SKCH tvrdí, že jednou z najčastejších oblastí, v ktorých sa fenomén nenávisti vychádzajúci zo strachu na Slovensku prejavuje, je zneužívanie medzinárodnej migrácie na vyvolanie strachu medzi obyvateľstvom. Osobitne sa podľa nich vyostruje v predvolebných kampaniach. Spôsob, akým sa o utečencoch hovorí, oberá migrantov o ľudskú dôstojnosť.

Strach z neznámeho

„Zároveň nás robí necitlivými voči pomoci k utečencom, ktorí sú tou najzraniteľnejšou skupinou migrujúcich ľudí. Mnohokrát sa medzi nimi nachádzajú i nedospelé deti bez sprievodu alebo dokonca celé rodiny hľadajúce útočište a pokoj,“ priblížila charita. Výzvy, ktoré so sebou nesie táto migrácia prináša, nie sú podľa SKCH jednoduché. „Odmietame však, aby ľudia, ktorí z rozličných dôvodov opúšťajú svoje domovy, boli zneužívaní na vytváranie atmosféry strachu a boli predstavovaní ako hrozba len kvôli tomu, že sú z inej krajiny, inej farby pokožky či iného vierovyznania,“ podotýka charita. Obracia sa na ľudí, aby vo svojich prejavoch, osobitne v súvislosti s nastávajúcimi parlamentnými voľbami, neboli motivovaní strachom z neznámeho. Mali by byť podnietení úctou k životu v akejkoľvek jeho forme, teda aj k životu cudzincov, migrantov či utečencov.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská katolícka charita odmieta zneužívanie migrácie na vytváranie atmosféry strachu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 25 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner