03. jún 2020
Facebook
nedeľa, 23 február 2020 16:00

Polícia chytila podguráženého taxikára a vodiča, ktorý mal 80-ročný zákaz viesť vozidlá (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia zabránila cez víkend v jazde podguráženému taxikárovi a vodičovi s 80-ročným zákazom viesť vozidlá. Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, v prvom prípade vzniesol poverený policajt obvinenie voči 23-ročnému Lukášovi B. z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V druhom prípade čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 65-ročný Jozef M. z okresu Malacky.

Taxikár pod vplyvom alkoholu

„Hliadka bratislavských PMJčkárov spozorovala na Saratovskej ulici vozidlo Škoda Octavia, ktoré išlo zjavne neprimeranou rýchlosťou a vodič javil známky požitia alkoholu. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 1,76 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 3,67 promile. Vodič bol eskortovaný na policajné oddelenie," priblížil Szeiff.

80-ročný zákaz viesť vozidlá

V druhom prípade zastavili policajti v Plaveckom Štvrtku vodiča vozidla Škoda Fabia. „Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota bola 1,22 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,54 promile. Zároveň bolo lustráciou zistené, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá do roku 2100. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia," dodal Szeiff. Opätovne preto apeloval na vodičov motorových, ale aj nemotorových vozidiel, že alkohol za žiadnych okolností za volant nepatrí.

Viac k témam: alkohol za volantom, cestná kontrola, opitý vodič, taxikár
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia chytila podguráženého taxikára a vodiča, ktorý mal 80-ročný zákaz viesť vozidlá (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner