03. apríl 2020
Facebook
štvrtok, 26 marec 2020 14:00

Minister zahraničných vecí Korčok je na Slovensku, ale musí ísť do povinnej karantény

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok je na Slovensku. Na sociálnej sieti o tom informovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Viac o téme: Koronavírus

Korčok bude vzhľadom na to, že prišiel zo zahraničia, najbližšie dva týždne v karanténe. Doteraz sa zdržiaval v Spojených štátoch amerických, kde pôsobil ako veľvyslanec. „Nový minister zahraničných vecí Ivan Korčok je už na Slovensku a podrobuje sa povinnej karanténe. Vitajte doma, pán minister," napísala na sociálnej sieti SaS, ktorá ho nominovala na post ministra napriek tomu, že expertom na zahraničnú politiku v strane je Martin Klus. Ten pôsobí na ministerstve v pozícii štátneho tajomníka.

Ivan Korčok

... odišiel na jeseň 2018 do Washingtonu, kde pôsobil ako veľvyslanec SR, predtým zastával funkciu štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí (MZV). Počas kariéry sa venoval najmä európskym otázkam, na starosti mal predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie (EÚ). Vo funkcii štátneho tajomníka MZV pôsobil aj v rokoch 2002 – 2005. V rokoch 2009 až 2015 zastával post stáleho predstaviteľa Slovenska pri EÚ, na ktorý prešiel z veľvyslaneckého postu v Berlíne (2005 – 2009). V minulosti pôsobil aj ako vedúci delegácie pre prístupové rokovania do NATO a v začiatkoch svojej diplomatickej kariéry pôsobil aj v Berne či Bonne.


Viac k témam: Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister zahraničných vecí Korčok je na Slovensku, ale musí ísť do povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 9 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner