24. október 2020
Facebook
utorok, 29 september 2020 10:00

Krajiny musia navzájom viac spolupracovať, myslí si Korčok a vyzdvihol aj misie slovenských vojakov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Svet podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka (nom. SaS) potrebuje viac spolupráce. Šéf slovenskej diplomacie to povedal po telefonáte s novozvoleným predsedom Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) Volkanom Bozkirom a námestníčkou generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti a budovanie mieru Rosemary A. DiCarlo. Informuje o tom tlačový odbor rezortu diplomacie.

Reforma bezpečnostného sektora je priorita

„Súčasné dianie potvrdzuje, že svet potrebuje viac a nie menej medzinárodnej spolupráce. Strategickým záujmom SR je podpora multilateralizmu, ktorý čelí v ostatnom období mimoriadnemu tlaku,“ povedal. Korčok potvrdil záväzok Slovenska voči OSN na podporu pokračovania reformných procesov zameraných na zvýšenie efektívnosti a transparentnosti tejto organizácie. Za jednu z priorít Slovenska pri OSN označil minister tému reformy bezpečnostného sektora. V rozhovore s námestníčkou generálneho tajomníka OSN DiCarlo dominovali úlohy tejto organizácie pri riešení medzinárodných konfliktov, prerokovali okrem iného aj aktuálne dianie v Bielorusku, na Ukrajine, Blízkom východe a v Náhornom Karabachu.

Vyzdvihol zahraničné misie vojakov

Pri príležitosti rozhovoru šéf slovenskej diplomacie vyzdvihol dlhodobé pôsobenie slovenských vojakov a policajtov na Cypre a Golanských výšinách. Spomenul aj plánovaný príspevok Slovenska do výcvikových operácií Európskej únie v Mali a Stredoafrickej republike, ktorý je súčasťou posilňovania stability celého regiónu. „DiCarlo ocenila aktívnu angažovanosť Slovenska v agende budovania mieru a prevencie konfliktov, či už ide o pôsobenie v mierových misiách OSN, ako aj členstvo Slovenskej republiky v Komisii OSN pre budovanie mieru,” uvádza sa v tlačovej správe rezortu zahraničia.

Viac k témam: medzinárodná spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajiny musia navzájom viac spolupracovať, myslí si Korčok a vyzdvihol aj misie slovenských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 6 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner