21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 05 február 2023 15:00

Diaľnica D1 je od tunela Bôrik po Spišský Štvrtok naďalej uzatvorená, na jej časti vyhlásili tretí kalamitný stupeň

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.2.2023 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 5. februára 13:42
Diaľničný úsek D1 Spišský Štvrtok – tunel Bôrik je aj v nedeľu popoludní zatiaľ obojsmerne uzavretý. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti o 13:00. Neprejazdné sú podľa nej aj ďalšie úseky pod Tatrami, a to Žakovce – Huncovce, Mlynica – Veľký Slavkov a Kežmarok – Stráne pod Tatrami. Prejazdná je už podľa policajtov cesta medzi Starou Lesnou v smere na križovatku v Tatranskej Lomnici, a tiež úsek Vrbov – Žakovce.

Došlo k hromadným nehodám

Na diaľnici D1 pod Tatrami v úseku Poprad – Spišský Štvrtok bol vyhlásený tretí stupeň kalamitnej situácie. Potvrdil to pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský. Túto časť uzavreli ešte v sobotu popoludní po tom, ako sa tam stali dve reťazové nehody, pri jednej z nich sa zrazilo 30 áut. Autá po hromadnej nehode tam podľa Polomského odpratávali do pol jedenástej večera. „Z toho dôvodu tam neboli pustené sypače, nafúkalo tam teda veľmi veľké množstvo snehu,“ vysvetlil.

Bez fréz a ťažkej techniky to nejde

Na niektorých miestach sa tak môžu nachádzať aj dva metre snehu, na boj s ním sú podľa riaditeľa správy ciest potrebné frézy a ťažká technika. Obchádzka vedie po cestách prvej triedy. Na cestách v okresoch Poprad a Kežmarok v nedeľu platí od 09:00 znížený kalamitný stupeň z druhého na prvý. „Cesty prvej triedy sú zjazdné, rovnako aj veľká väčšina tretích tried, a tie, ktoré nie sú, spravíme počas dnešného dňa. Ak budú všetky cesty zjazdné, zruším aj prvý stupeň,“ zhodnotil Polomský.

Viac k témam: Diaľnica D1, Extrémne počasie, Snehová kalamita
Zdroj: Webnoviny.sk - Diaľnica D1 je od tunela Bôrik po Spišský Štvrtok naďalej uzatvorená, na jej časti vyhlásili tretí kalamitný stupeň © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 23 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner