21. jún 2024
Facebook
pondelok, 18 september 2023 15:00

Financie na zákazky vo verejnom obstarávaní – konečne reálna pomoc malým a stredným firmám na Slovensku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.9.2023 (SITA.sk) - V roku 2004 vstúpilo Slovensko do Európskej únie. Okrem nesporných sociálnych, kultúrnych a geopolitických prínosov sa zaradila naša krajina medzi poberateľov mnohých ekonomických výhod, jednou z najpopulárnejších je čerpanie eurofondov. Obdobie detských chorôb, "doby papierovej, nástenkových tendrov, ministerských zápisníkov", už hádam máme za sebou. Elektronizácia celého procesu je viacmenej zvládnutá, každým rokom je jednoduchšia i transparentnejšia. Paradoxne, počet uchádzačov v súťažiach sa znižuje a čas potrebný na prípravu a vyhlásenie tendra obstarávateľmi, i samotná realizácia zákazky trvá neúmerne dlho. Znižovaním počtu uchádzačov klesá konkurencia. Zákazky reálne získavajú prevažne len vplyvní hráči.

Prečo?

Veľkí hráči disponujú robustnými kapacitami na prekonanie byrokracie systému verejného obstarávania, nemajú problém s referenciami častokrát nesplniteľnými pre štandardnú slovenskú firmu, majú v talóne dostatok personálu na splnenie všetkých technických a odborných spôsobilostí. Naviac dokážu finančne zakryť celý proces obstarávania. Od nákladov na projektový tím, cez schopnosť bez problémov zložiť nie malú finančnú zábezpeku, poistiť sa v požadovanej výške a v neposlednom rade finančne zabezpečiť všetky fázy zákazky. Lokálna ekonomika takto stráca možnosť prosperovať na nevyváženom trhu verejných obstarávaní. Slovium, súčasť skupiny BizPartner Group, mení od základu možnosti prístupu malých a stredných firiem k verejným obstarávaniam. Aplikuje dlhoročný úspešný model podnikania skupiny v investičnom biznise na novú príležitosť pomoci slovenským firmám v segmente verejných obstarávaní. Slovium pomáha so zabezpečím splnenia dvoch najobťažnejších kritérií pre malé a stredné firmy: zloženie zábezpeky a poskytnutie finančného krytia počas realizácie zákazky. Rovnako pomáha s kvalifikačnými kritériami v technicko – odbornej oblasti prostredníctvom vytvorenia súťažných združení.

V čom konkrétne a ako pomáha Slovium slovenským firmám?

Viete o vypísanom tendri vo vašom regióne, realizáciu by ste zvládli na jednotku, máte o túto zákazku eminentný záujem, no problém je výška zábezpeky. Slovium ju zloží za vás. Rovnako to platí aj pre ďalšie problémové situácie, ktoré môže Slovium pre vás rýchlo a bezpečne vyriešiť. Chýbajú vám referencie na splnenie kvalifikačných kritérií, požadovaný objem zákaziek, či vydokladovanie personálnych kapacít? Slovium pre vás vyskladá súťažné združenie potrebné pre splnenie kvalifikačných požiadaviek. Jednoducho, Slovium rieši problémy slovenských firiem vo verejnom obstarávaní, a to s jednoznačne stanoveným cieľom – spoločne uspieť tam, kde doposiaľ vyhrávali len vyvolení. Informačný servis

Viac k témam: Financie, PR, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk - Financie na zákazky vo verejnom obstarávaní – konečne reálna pomoc malým a stredným firmám na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 61 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner