08. december 2023
Facebook
piatok, 29 september 2023 14:00

Video Gašpara o transgender ideológii či live streamy s Kollárom, strany kampaňujú napriek moratóriu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.9.2023 (SITA.sk) - Politické strany kampaňujú na sociálnych sieťach aj napriek tomu, že na Slovensku platí volebné moratórium. Dôvodom je, že zákon zakazuje zverejňovať informácie o kandidujúcich politických stranách len v médiách, a to 48 hodín pred voľbami a počas nich až do skončenia hlasovania.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Zákaz sa však nevzťahuje „na vysielanie prostredníctvom internetu“ a politické strany túto možnosť radi využívajú.

Smer sa venuje pokloneniu Blahu

Kampaň Smeru v posledné dni pred voľbami nevyčnieva z rámca, v ktorom sa niesla, a venuje sa pokloneniu Ľuboša Blahu hrdinom na Dukle a boju proti transgender ideológii vo videu Tibora Gašpara. Blaha si v príspevku pomáha aj názvom kubánskej budovateľskej piesne „Venceremos“ (v preklade „vyhráme“). Progresívne Slovensko sa musí posledné dni pred voľbami venovať najmä vyvracaniu hoaxov a brániť sa voči antikampani. Hnutie už poukázalo na dve falošné nahrávky s údajným hlasom lídra Michala Šimečku, ktorý vytvorila umelá inteligencia. V piatok Šimečka reagoval na bývalého českého premiéra Andreja Babiša, ktorý sa rozhodol vstúpiť do moratória a vysloviť svoj názor, že Slováci nemajú voliť Progresívne Slovensko.

Deň s Erikou Jurinovou

Strana Hlas zverejňuje videá z rozhovorov s Petrom Pellegrinim a fotkami pripomína kampaň Pelleton 2023. OĽaNO vo štvrtok večer zverejnilo polhodinové agitačné video, na piatok avizuje Deň s Erikou Jurinovou. Strana Sloboda a Solidarita sa ešte na poslednú chvíľu pred voľbami snaží osloviť voličov témou zdravotníctva a dáva do pozornosti aj svoju kandidátku Vladimíru Marcinkovú. Zároveň kritizuje hnutie Republika za to, že vo svojom volebnom programe sľubuje zvýšenie platu učiteľov na úroveň, ktorú už učiteľské mzdy v realite presiahli.

Live streamy s Kollárom

Hnutie Sme rodina vysiela v posledné dva dni pred voľbami live streamy s Borisom Kollárom a KDH prináša naj momenty z kampane. Demokrati zverejnili video zo svojho polnočného streamu, v ktorom Eduard Heger, Jaroslav Naď a ďalší tipujú výsledok strany vo voľbách. Hnutie Republika chce zaujať voličov spevom svojho poslanca Ondreja Ďuricu, ktorý spieva: „upraceme bordel v štáte.“

Viac k témam: Moratórium, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň
Zdroj: SITA.sk - Video Gašpara o transgender ideológii či live streamy s Kollárom, strany kampaňujú napriek moratóriu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner