04. december 2023
Facebook
sobota, 30 september 2023 16:00

Rómovia chcú prácu a voľby berú ako občiansku povinnosť. Ideme zachrániť ľudí na Slovensku, povedal František (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Kým v Žehre na Spiši voliči počas komunálnych volieb čakali pred volebnou miestnosťou v rómskej osade Dreveník ešte pred jej otvorením, pri parlamentných voľbách tomu tak nebolo.

Hlasovanie v materskej škole

Prvý volič prišiel krátko po 7:00, ďalší v menšom počte postupne prichádzali až približne od 8:00. Podľa predsedníčky volebnej okrskovej komisie pre okrsok číslo dva Vladimíry Dunkovej je zatiaľ priebeh volieb v poriadku.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Ako uviedla pre agentúru SITA, pod okrsok číslo dva v Žehre spadá 1 126 voličov. V Žehre býva viac ako 2 600 obyvateľov, z toho približne 1 700 je rómskych. Volebná miestnosť pre druhý okrsok v osade Dreveník sa nachádza v budove materskej školy. „Zatiaľ je to všetko v poriadku a dúfam, že celý priebeh volieb bude v maximálnom poriadku,“ komentovala ráno Dunková.

Dôstojne bez obmedzení

Oslovení voliči hovorili, že voľby vnímajú ako svoju občiansku povinnosť. „Idem voliť, lebo je to moja povinnosť, ideme zachrániť ľudí na Slovensku,“ povedal František Horváth.

>>> Online (minúta po minúte)

Ďalší volič Martin Mižigár si želá zlepšenie v sociálnej oblasti. „Chceme, aby sme mali robotu, aby sme robili. Nie, aby niekto hovoril, že Rómovia nechcú robiť. My chceme robiť, nech nám dajú robotu, aby sme si žili tak, ako druhí,“ Martin Mižigár. Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) Ďalší volič doplnil, že chce žiť dôstojne. „Želáme si, aby nás nikto neobmedzoval, aby sme mali právo každý jeden, či to je biely či Cigán, aby sme žili dôstojne tak, ako má byť,“ poznamenal.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Rómovia chcú prácu a voľby berú ako občiansku povinnosť. Ideme zachrániť ľudí na Slovensku, povedal František (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner