08. december 2023
Facebook
sobota, 30 september 2023 17:00

Nevidiaci manželia odvolili s pomocou asistentky, zoznam kandidátov si vypočuli doma z cédečka (video+foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Na parlamentných voľbách sa v Nitre zúčastnili aj nevidiaci manželia Jozef Zbranek a Iveta Zbranková z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Sprievod psa

Odvolili v Spojenej škole na Slančíkovej ulici s pomocou asistentky a v sprievode vodiaceho psa. Na voľby sa vopred pripravili už doma.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

„Na cédečku nám prišiel zoznam kandidátov vo zvukovej forme, zároveň mám ozvučený mobil aj počítač s hlasovým výstupom. Pripravila som sa, koho zakrúžkujem, bolo to tým pádom veľmi jednoduché,“ povedala pre agentúru SITA Iveta Zbranková. Keďže na samotný volebný akt je už potrebný zrak, manželom pomáhala asistentka. „Usmerní ma, aby som nepodávala občiansky preukaz doprava, doľava. Keď sa potrebujem podpísať, dá mi špeciálnu šablónu, potom mi zoberie lístky a dovedie ma za plentu, ukáže mi, kde je stolička,“ povedala Zbranková.

Pozornosť hendikepovaným

Hlasovací lístok si vložila do obálky sama a asistenka ju nasmerovala k volebnej urne, do ktorej hodila lístok. Manželia Zbrankoví chodia poctivo voliť každé voľby. Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) Hovoria, že v prípade komunálnych volieb im ide o budúcnosť mesta Nitra a teraz pri parlamentných voľbách chcú, aby sa mali na Slovensku dobre aj ďalšie generácie. Pri rozhodovaní, koho budú voliť, zohralo úlohu aj to, ktorá strana venuje vo svojom programe pozornosť hendikepovaným. Predčasné voľby na Slovensku 2023 - nevidiaci, Nitra „Verím, že ak sa táto strana dostane k moci, tak dostojí svojich slov, že sa postará nielen o starších, ale aj o postihnutých,“ dodala Zbranková.

Viac k témam: Nevidiaci, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Nevidiaci manželia odvolili s pomocou asistentky, zoznam kandidátov si vypočuli doma z cédečka (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner