19. jún 2024
Facebook
sobota, 30 september 2023 18:00

Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) -

  • aktualizované 30. septembra 2023, 14:45
V sobotu je príležitosti vyjadriť svoj názor, hlas každého má rovnakú hodnotu. Takúto výzvu adresovala po odovzdaní svojho hlasu v predčasných parlamentných voľbách všetkým občanom prezidentka SR Zuzana Čaputová. "Chcem požiadať všetkých, ktorí váhajú, aby išli voliť," uviedla.

Zmier v spoločnosti

Podľa nej v nedeľu budeme poznať výsledky volieb, časť ľudí bude spokojná, časť však naopak nie. Jednou z najdôležitejších úloh budúcej vlády tak bude pokúsiť sa o čo najväčší zmier v spoločnosti.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

"Pretože súdržnosť a zmier presahujú horizont volieb," zhodnotila. Práve preto je podľa nej v sobotu dôležité prísť, aby voľby vyjadrovali názor čo najväčšieho počtu obyvateľov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie)

Najrýchlejší vznik vlády

Hlava štátu sa nechystá navštíviť žiadnu volebnú centrálu. Večer bude tráviť v kruhu svojich blízkych. Možný termín stretnutia s predsedom víťaznej strany podľa nej stanovený nie je. Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) „Ale rozhodne som pripravená v zmysle ústavy postupovať spôsobom, ktorý bude čo najrýchlejšie viesť k vzniku novej vlády, ktorá bude mať väčšinovú podporu v parlamentne," prisľúbila.

Šírenie informácií o batohu

Prezidentka pritom odovzdala svoj hlas s miernym meškaním. Ako ozrejmil jej hovorca Martin Strižinec, jeden z voličov totiž odmietal opustiť volebnú miestnosť do príchodu prezidentky s tým, že sa ešte nerozhodol, koho bude voliť. „Pred príchodom prezidentky bolo teda najskôr nutné preveriť, či nenaruší priebeh volieb," objasnil. V tejto súvislo sa v médiách šírila nepravdivá informácia o podozrivom batohu, pre ktorý volila neskôr.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 39 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner