04. december 2023
Facebook
sobota, 30 september 2023 19:00

V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Volebné moratórium, ktoré sa malo skončiť sobotu o 22:00 uzavretím volebných miestností, sa predĺži minimálne o 40 minút.

Kolaps v Petržalke

Ako pre médiá uviedol hovorca rezortu vnútra Matej Neumann, v jednom volebnom okrsku v bratislavskej Petržalke totiž skolaboval člen komisie. Volebná miestnosť tak bola istý čas uzatvorená.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

Hlasovanie v parlamentných voľbách sa začalo sobotu o 7:00. Väčšina miestností by sa mala uzavrieť v plánovaný čas, teda o 22:00. Informáciu o kolapse člena okrskovej komisie potvrdil aj predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz. Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie) „Zákon tam veľmi jasne hovorí, že v takomto prípade sa predlžuje hlasovanie," povedal s tým, že v tejto súvislosti sa predlžuje aj moratórium.

Poškodenie schránky

Podľa medializovaných informácií došlo k incidentu aj v obci Kostoľany pod Tríbečom, kde muž poškodil schránku na nepoužité hlasovacie lístky. K prerušeniu hlasovania však nedošlo. Podľa viceprezidenta Policajného zboru Damiána Imreho je priebeh sobotňajších volieb mimoriadne pokojný. V jednom prípade bolo podľa neho zaznamenané požitie alkoholu u člena okrskovej komisie. Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) Policajti podľa Imreho riešili situáciu aj vo volebnej miestnosti v Pezinku, kde mala odvoliť prezidentka Zuzana Čaputová. Jeden z voličov totiž odmietal opustiť volebnú miestnosť s tým, že sa ešte nerozhodol, koho má voliť. „Zároveň avizoval, že sa chce kontaktovať s pani prezidentkou," uviedol policajný viceprezident. Doplnil, že policajti osobu prelustrovali, pričom nezistili ohrozenie bezpečnosti a poriadku.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner