04. december 2023
Facebook
sobota, 30 september 2023 20:00

Europoslankyňa Lexmann kritizuje Úniu pre partnerstvo s Azerbajdžanom. Pre Arménsko chce humanitárnu pomoc

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Je neakceptovateľné, aby Európska únia vzhľadom na tragickú situáciu kresťanských Arménov utekajúcich z Náhorného Karabachu stále považovala Azerbajdžan za strategického partnera. Uviedla to europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH), ktorá poukazuje na humanitárnu krízu v Náhornom Karabachu a zhoršujúcu sa ľudskoprávnu situáciu v tejto krajine. Podľa jej názoru by únia nemohla zmluvu o strategickom partnerstve uzavrieť, ak by pristupovala k zahraničnej politike principiálne.

Utrpeniu sa dalo predísť

„Zastávam názor, že ak by EÚ bola skutočným lídrom a naplno využila svoju strategickú pozíciu v regióne, tomuto veľkému ľudskému utrpeniu sme mohli predísť. Opakovane som v posledných rokoch adresovala najvyšším predstaviteľom EÚ naliehavé výzvy na revíziu našich vzťahov s diktátorským režimom v Azerbajdžane, na podporu arménskej demokracie a celkového úsilia Arménska na dosiahnutie mieru a bezpečnosti,“ skonštatovala Lexmann.

Humanitárna katastrofa

To, čo dnes vidíme, sú podľa nej etnické čistky kresťanského arménskeho obyvateľstva v Náhornom Karabachu zo strany azerbajdžanského režimu. Vyše dve tretiny obyvateľstva už utiekli, ďalší odchádzajú každý deň, zanechávajú za sebou domov a všetok svoj majetok. „Ide o obrovskú humanitárnu katastrofu, kde je momentálne urgentnou výzvou pre EÚ poskytnúť humanitárnu pomoc,“ dodala europoslankyňa.Viac k témam: Azerbajdžan, Europoslankyňa, Humanitárna pomoc, Kresťania, Náhorný Karabach
Zdroj: SITA.sk - Europoslankyňa Lexmann kritizuje Úniu pre partnerstvo s Azerbajdžanom. Pre Arménsko chce humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner