23. júl 2024
Facebook
nedeľa, 01 október 2023 16:00

Súčasné aj minulé víťazky Miss Slovensko podporili organizáciu Nie rakovine na Ženskom behu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.10.2023 (SITA.sk) - Súčasné aj minulé víťazky Miss Slovensko podporili pacientsku organizáciu Nie rakovine na jedenástom ročníku dm Ženského behu.

Symbolický šek

Toto podujatie nebolo len športovou udalosťou, no aj príležitosťou na zdôraznenie ženského zdravia a solidarity v boji proti rakovine prsníka a krčka maternice. Aktuálne víťazky Miss Slovensko Daniela Vojtasová a Petra Siváková odovzdali prezidentke organizácie Nie rakovine Jane Piffovej Špankovej symbolický šek v hodnote tritisíc eur. Suma je výťažkom z SMS hlasovania projektu Miss Slovensko. Informovala o tom PR manažérka projektu Miss Slovensko Silvia Paprancová. Behu sa zúčastnilo viac ako 4500 žien, čo je súčasne rekordný počet účastníčok.

Pretekali aj lekárky

„Naša prítomnosť na tomto podujatí ukázala, že spolu sme silnejšie, spolu sme #STRONGERTOGETHER a priamo na mieste sme podporili výzvu #mirrorchallenge, ktorá upozorňuje na dôležitosť pravidelného samovyšetrenia prsníkov a na ochranu pred HPV a rakovinou krčka maternice," uviedla Paprancová. Doplnila, že okrem ambasádoriek Nie rakovine bežali a pretekali v chôdzi nordic walking aj lekárky, a to klinické onkologičky spolu so svojim dcérami a tiež Miss Slovensko 2023 Daniela Vojtasová, I. Vicemiss Slovensko 2020 Viktória Podmanická, odborníčka na váživu a funkčnú kondíciu Tina Zlatoš Turnerová a tiež pacietnské poradkyne Nie rakovine. „Na najdlhšiu trasu - desať kilometrov – sa vydali olympionička v lukostreľbe Alex Longová, Xénia Drosčáková Krajčovičová a Monika Sofková a ukázali tým svoju hrdosť a oddanosť projektu Nie rakovine," doplnila Paprancová.

Viac k témam: Miss Slovensko, Rakovina krčka maternice, Rakovina prsníka, ženský beh
Zdroj: SITA.sk - Súčasné aj minulé víťazky Miss Slovensko podporili organizáciu Nie rakovine na Ženskom behu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner