21. máj 2024
Facebook
nedeľa, 01 október 2023 17:00

Výsledok volieb je podľa Čaputovej odrazom Slovenska a zodpovednosť nesie víťaz, Fica poverí zostavením vlády

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.10.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v duchu ústavnej tradície poverí v pondelok víťaza volieb stranu Smer-SD zostavovaním vlády.

Rany predvolebnej kampane

Hlava štátu tiež v statuse na sociálnej sieti avizovala, že je pripravená o svojom postupe informovať lídrov politických subjektov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Verím, že politické strany, ktoré získali vo voľbách dôveru verejnosti, si uvedomujú svoj diel zodpovednosti a budú sa ich snažiť zmierniť. Najväčšiu zodpovednosť za budúci vývoj samozrejme nesie víťaz volieb, pretože vzbudil najväčšie očakávania vo verejnosti a je dôležité, aby ich napĺňal v prospech všetkých občanov Slovenska,“ uviedla prezidentka. Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc v centrálach politických strán (fotografie) Poznamenala tiež, že predvolebná kampaň zanechala rany ako na spoločenskej atmosfére, tak aj na medziľudských vzťahoch a celkovej dôvere v politiku a demokraciu.

Budúcnosť nie je ľuďom ľahostajná

Hlava štátu skonštatovala, že sme sa v nedeľu prebudili do zmeny, ktorú priniesli predčasné parlamentné voľby. „Boli slobodné, demokratické a vytvorili reálny obraz našej spoločnosti. Bez ohľadu na to, že niekto sa z ich výsledku teší a iný smúti, že tu máme víťazov i porazených, je to obraz Slovenska,“ uviedla.

Predčasné voľby na Slovensku 2023: Kompletné výsledky, účasť a zvolení poslanci

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) Zhodnotila tiež, že vysoká volebná účasť ukazuje, že ľuďom nie je budúcnosť Slovenska ľahostajná, a že i po voľbách budú pokračovať snahy o demokratickú, spravodlivú a dobre spravovanú spoločnosť. Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebný akt prezidentky Zuzany Čaputovej (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Výsledok volieb je podľa Čaputovej odrazom Slovenska a zodpovednosť nesie víťaz, Fica poverí zostavením vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner