08. december 2023
Facebook
pondelok, 02 október 2023 11:00

Parlamentné voľby priniesli viac zlých ako dobrých správ, myslí si strana Volt Slovensko

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Dnešok prináša viac zlých ako dobrých správ pre celoeurópsky progresívny liberalizmus na Slovensku. Po parlamentných voľbách si to myslí politická strana Volt Slovensko.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Podľa nej voľby totiž vyhrala strana, ktorej kampaň spochybňovala podporu Slovenska Ukrajine, vyjadrovala sympatie k Rusku, nemala ani jednu ženu na prvých 30 miestach kandidátky, banalizovala komunitu LGBTI+ a povzbudzovala mnohých ambicióznych mladých ľudí, aby svoju budúcnosť hľadali mimo krajiny.

Dôvody na optimizmus

Podľa strany Volt Slovensko, však existujú aj dôvody na optimizmus. „Strana, ktorá skončila na druhom mieste, Progresívne Slovensko, získala podporu viac ako pol milióna Slovákov. Navyše, viac ako 450-tisíc hlasov získali ďalšie strany, ktoré sú plne zaviazané slovenským záväzkom v EÚ a NATO. Stranám krajnej pravice sa nepodarilo získať kreslá v parlamente. Ak si tieto fakty zhrnieme, zbadáme záblesky svetla okolo dnešného temného mraku,“ dodala strana Volt Slovensko.

Pripravujú európsku kampaň

Odkaz vyslaný voličmi v parlamentných voľbách posilňuje odhodlanie strany Volt Slovensko pripraviť európsku kampaň pre júnové voľby do Európskeho parlamentu. „Usilovne pracujeme na tom, aby sme zlepšili miesto Slovenska v Európe,“ konštatovala strana.
Volt Slovensko je slovenská národná pobočka Volt Europa, paneurópskej politickej strany. Volt Slovensko je v procese registrácie ako politickej strany pre voľby do Európskeho parlamentu v roku 2024. Strana bola založená v roku 2017 ako reakcia na nárast populizmu a krajnej pravice, je aktívna na všetkých úrovniach vlády a je odhodlaná získať kreslá a presadzovať reformy v nadchádzajúcich európskych, národných, regionálnych a komunálnych voľbách. Volt sa usiluje o vybudovanie federálnej európskej demokracie.


Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Parlamentné voľby priniesli viac zlých ako dobrých správ, myslí si strana Volt Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 31 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner