19. júl 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 13:00

Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Neboli falšované, vyhlásil

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) prijal predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislava Orosza, ktorý predsedovi parlamentu odovzdal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Kollár po prevzatí zápisnice uviedol, že predčasné voľby sú týmto aktom dokonané.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Môžeme konštatovať, až na drobné maličkosti, ktoré sa udiali, že voľby prebehli štandardne a neboli falšované. Výsledky sú platné a prebehli v absolútnej korektnosti," uviedol Kollár. Zároveň sa poďakoval policajným zložkám, ktoré na voľby dohliadali, volebným komisiám, či samotným voličom, ktorí sa v enormnom počte zúčastnili na voľbách. Na základe zápisnice o výsledku volieb sa pristúpi k odovzdaniu certifikátov a overení poslancov do NR SR. Kollár ďalej informoval, že tento akt sa pravdepodobne uskutoční 9. či 10. októbra. Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie) „V starej budove NR SR si každý poslanec preberie osvedčenie o zvolení do parlamentu. Nasledovať bude prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zvolá prvú ustanovujúcu národnú radu, na ktorej sa budú voliť predsedovia výborov a vedenie samotného parlamentu. Prezidentka ju musí zvolať do 30 dní. Ak tak neurobí, národná rada sa zvolá sama na 30. deň od volieb," vysvetlil Kollár.

Viac k témam: Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Neboli falšované, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 23 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner