13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 22:00

Mestský súd v Bratislave vytýčil termín pojednávania v kauze vraždy Daniela Tupého, Puškár zostáva naďalej vo väzbe

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Mestský súd Bratislava I vytýčil hlavné pojednávanie s advokátom Adamom Puškárom obžalovaným z vraždy študenta Daniela Tupého na 15. novembra. Ako ďalej informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, súd zároveň po podaní obžaloby rozhodol o ďalšom trvaní väzby stíhaného Adama Puškára tak, že ho ponechal vo väzbe z dôvodov tzv. útekovej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol utiecť, skrývať sa, alebo inak mariť trestné stíhanie. „Súd neprijal ponúkané záruky ani písomný sľub obžalovaného a nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ povedal Adamčiak. Doplnil, že rozhodnutie nie je právoplatné. „Obžalovaný podal sťažnosť, preto o nej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave,“ dodal hovorca.

Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadli zozadu viaceré osoby. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení.


Viac k témam: Súdy, Trestné stíhanie, Väzba, Vražda, Vražda Daniela Tupého
Zdroj: SITA.sk - Mestský súd v Bratislave vytýčil termín pojednávania v kauze vraždy Daniela Tupého, Puškár zostáva naďalej vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 23 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner