02. marec 2024
Facebook
nedeľa, 03 december 2023 16:00

Úrad špeciálnej prokuratúry sa pričlení ku Generálnej prokuratúre, podľa Danka je to najpravdepodobnejší scenár

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.12.2023 (SITA.sk) - Najpravdepodobnejší scenár vývoja situácie s Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) je jeho pričlenenie ku Generálnej prokuratúre SR.

"Všetko špeciálne je choré"

V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Vyjadril tiež názor, že systém fungovania špeciálnej prokuratúry podľa neho nie je štandardný. „Všetko špeciálne je choré,“ povedal. Považuje to za duplicitu. S hľadiska funkčnosti podľa neho špeciálna prokuratúra i Špecializovaný trestný súd nemajú opodstatnenie a predstavujú finančnú záťaž, a myslí si, že čas na zrušenie prichádza.

Obe inštitúcie majú opodstatnenie

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je za zachovanie špeciálnej prokuratúry i Špecializovaného trestného súdu. Predseda KDH Milan Majerský si na základe výrokov iných politikov myslí, že v hre je zrušenie ÚŠP a prerozdelenie jej spisov medzi krajské prokuratúry. Šéf kresťanských demokratov je toho názoru, že obe inštitúcie majú opodstatnenie i výsledky. Danko sa neskôr obrátil na Majerského s tým, že nik nezastavuje žiadne konania, tie by sa mali presunúť spolu s prokurátormi na krajské prokuratúry. Majerský na to reagoval tým, že Danko potvrdil jeho slová o presune spisov.

Viac k témam: Na telo, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk - Úrad špeciálnej prokuratúry sa pričlení ku Generálnej prokuratúre, podľa Danka je to najpravdepodobnejší scenár © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner