02. marec 2024
Facebook
štvrtok, 07 december 2023 22:00

Nepriaznivá finančná situácia mesta zasiahla i košickú ZOO, v snahe ušetriť vynechá organizovanie tradičných podujatí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

7.12.2023 (SITA.sk) - Nepriaznivá finančná situácia mesta Košice zasiahla i košickú zoologickú záhradu. V decembri vynechá organizovanie tradičných podujatí, ako sú Mikuláš pre deti či Vianočná ZOO.

Cieľ je minimalizovať úniky tepla

Ako v tlačovej správe ozrejmil riaditeľ ZOO Erich Kočner, cieľom je najmä úspora energií a nákladov na ne. „Dodržať rozhodnutie mesta, že každý mestský podnik v tomto krízovom režime má povinnosť ušetriť 5 percent prevádzkových nákladov, nie je v podmienkach našej organizácie jednoduché. Teraz mám na mysli zvieratá, ktoré musia mať vytvorené adekvátne podmienky na prežitie aj v zime,“ vraví Kočner. Dodal, že prešli všetky chovné zariadenia s cieľom minimalizovať úniky tepla, pričom si pomohli napríklad i minerálnou vatou. „V snahe ušetriť na krmive využívame aj vlastné zdroje a začali vyraďovať zvieratá nevhodné do chovu a z vlastného odchovu aj predajom, čo ale v súčasnosti nie je cieľom ZOO,“ dodal Kočner.

Zrušené predvianočné akcie

Zoologická záhrada predpokladá, že v dôsledku týchto opatrení sa jej nepodarí dosiahnuť návštevnosť štvrť milióna návštevníkov ročne. „Od začiatku roka do areálu zavítalo 242-tisíc ľudí. Keďže ZOO zrušila predvianočné akcie, je takmer isté, že decembrová návštevnosť bude nižšia ako obvykle,“ konštatuje. Dodáva ale, že i tak je obľúbeným turistickým a oddychovým cieľom. „Teplomilné druhy zvierat sú síce zazimované, ale väčšina zvierat tu žije v celoročne obývaných výbehoch. K takým patria kopytníky, okrem afrických či ázijských druhov antilop či zebier. Prístupné zrakom návštevníkov sú všetky druhy šeliem a väčšina vtákov. Okrem toho ZOO v poslednom mesiaci roka ponúka za výhodných podmienok návštevu environmentálneho centra na Mojmírovej ulici,“ uzavrela.

Viac k témam: Finančné problémy, Zoo
Zdroj: SITA.sk - Nepriaznivá finančná situácia mesta zasiahla i košickú ZOO, v snahe ušetriť vynechá organizovanie tradičných podujatí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner