23. apríl 2024
Facebook
pondelok, 19 február 2024 17:00

Minister Keketi odvolal riaditeľa Slovakia Travel, Miku nahradí dočasná nástupkyňa

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.2.2024 (SITA.sk) - Národná agentúra na podporu a propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel po takmer troch rokoch mení generálneho riaditeľa. Z tohto postu bol v pondelok odvolaný Václav Mika, ktorý organizáciu viedol od jej vzniku 1. apríla 2021. Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) informovalo o personálnej výmene bez uvedenia dôvodov. Zároveň oznámilo, že do funkcie generálnej riaditeľky Slovakia Travel bola dočasne vymenovaná Lucia Matvija, ktorá v agentúre pôsobí od 15. mája 2021 ako riaditeľka sekcie podpory cestovného ruchu. „Chcel by som sa pánovi Mikovi poďakovať za jeho doterajšiu prácu, dokázal agentúru rozhýbať a dostať ju na súčasnú, veľmi kvalitnú úroveň," povedal minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS). Odvolanému Mikovi zaželal všetko dobré v jeho ďalšom profesnom živote.

Slovakia Travel od svojho založenia fungovala v pôsobnosti ministerstva dopravy, Miku vymenoval za jej generálneho riaditeľa bývalý minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Po vzniku ministerstva cestovného ruchu a športu 1. februára tohto roka prešla do jeho kompetencií z ministerstva dopravy spolu s cestovným ruchom aj Slovakia Travel.


Viac k témam: Cestovný ruch, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister cestovného ruchu a športu SR, Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk - Minister Keketi odvolal riaditeľa Slovakia Travel, Miku nahradí dočasná nástupkyňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 27 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner