23. apríl 2024
Facebook
pondelok, 19 február 2024 18:00

Susko na poslednú chvíľu zrušil výzvu na podporu mimovládnych projektov v oblasti ľudských práv, upozorňuje Post Bellum

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.2.2024 (SITA.sk) - Minister spravodlivosti Boris Susko zrušil výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe podpory Ľudské práva 2024. Informoval o tom Juraj Rizman z neziskovej organizácie Post Bellum. Ako vysvetlil, rezort spravodlivosti to všetkým uchádzačom oznámil v pondelok e-mailom. Zrušenie programu tak ministerstvo oznámilo len deň pred plánovaným ústnym vypočutím žiadateľov o dotácie, a to bez akéhokoľvek vysvetlenia.

Viaceré nesplnené ciele

„V rámci programu, ktorý funguje od roku 2017, pôvodne rezort avizoval zámer prerozdeliť na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie sumu v celkovej hodnote 769 500 eur," pripomenul Rizman. Riaditeľka Post Bellum Sandra Polovková informovala, že 20. februára mali na ministerstve spravodlivosti obhajovať svoje projekty zamerané na oblasť ľudských práv.

Zrušenie na poslednú chvíľu

"Zrušenie tejto dotačnej výzvy znamená, že vláda škandalóznym spôsobom – na poslednú chvíľu a bez adekvátneho vysvetlenia – zastavila jediný štátny program podpory projektov v tejto mimoriadne dôležitej oblasti. Vláda nám jasne odkazuje, že ju ľudské práva nezaujímajú. A to je zásadný signál pre všetkých aktívnych občanov, organizácie občianskej spoločnosti i všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov,” uzavrela PolovkováViac k témam: Dotácie, Ľudské práva, Minister spravodlivosti SR, Post Bellum, Riaditeľka Post Bellum
Zdroj: SITA.sk - Susko na poslednú chvíľu zrušil výzvu na podporu mimovládnych projektov v oblasti ľudských práv, upozorňuje Post Bellum © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner