26. máj 2024
Facebook
piatok, 12 apríl 2024 23:00

Údajné zastavenie eurofondov je len politická hra. Kmec vyzval Progresívne Slovensko, aby prestalo škodiť štátu (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.4.2024 (SITA.sk) - Podpredseda vlády pre plán obnovy Peter Kmec (Hlas-SD) skritizoval „politiku strašenia" slovenských opozičných strán. Tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko a Matovičovo hnutie Slovensko zneužívajú európske fóra na vnútropolitický boj, šíria dezinformácie a nepravdy v prípade pozastavenia eurofondov pre Slovensko. Takáto politika podľa neho negatívne ovplyvňuje vnímanie Slovenska na európskej scéne a ide len o predvolebnú hru založenú na strachu zo strany opozície. Zároveň ju vyzval, aby prestala šíriť paniku.

Oficiálne rozhodnutie nebolo prijaté

„Je neprijateľné, aby sa vnútorné politické zápasy exportovali mimo krajiny a negatívne tak ovplyvňovali našu pozíciu v Európe. Chcem zdôrazniť, že žiadne oficiálne rozhodnutie o zastavení finančných prostriedkov z Európskej únie nebolo prijaté. Naša komunikácia s Európskou komisiou (EK) stále pokračuje. Naši občania si pamätajú, ako ste vládli. Najlepšie urobíte, ak necháte štandardný dialóg s Európskou komisiou prebiehať bez vašich špinavých hier,” uviedol Kmec. Podľa poslankyne parlamentu Veroniky Remišovej (klub hnutia Slovensko) je z listu, ktorý zaslala Európska komisia vláde Roberta Fica (Smer-SD) zrejmé, že EK má o všetkých krokoch, ktoré sa na Slovensku dejú, veľmi podrobný prehľad. „Dokonca má veľmi podrobný prehľad o tom, čo sa deje na generálnej prokuratúre. EK pochybuje o tom, či Slovensko dokáže účinne skontrolovať to, či sa európske peniaze nerozkrádajú. Slovensko je čistým príjemcom, čo znamená, že z európskeho rozpočtu dostávame viac peňazí, ako do neho prispievame," vysvetlila Remišová.

Spomínajú aj slovník Fica

List od EK taktiež spomína hrubosť a vulgarizmy, ktoré v poslednej dobe používa predseda vlády. „Fico si začal vymýšľať nepriateľa, začal strašiť bájnymi atentátmi na neho a na jeho partajníkov a snaží sa pripraviť ľudí na to, že mestá a obce prídu o desiatky či stovky miliónov eur, ktoré sa mali použiť na rozvoj regiónov," povedala Remišová. Zodpovednosť za ekonomické škody, ktoré nám hrozia podľa EK nesie Fico, ale vo veľkej miere aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. „Komisia totiž neverí vláde, pretože rozbitím Národnej kriminálnej agentúry a zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry sa de facto znefunkčnilo vyšetrovanie veľkých eurofondových zlodejín," parafrázovala list od EK poslankyňa.

Viac k témam: Eurofondy, Europoslankyňa, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny prokurátor SR, Koalícia, List, Opozícia, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk - Údajné zastavenie eurofondov je len politická hra. Kmec vyzval Progresívne Slovensko, aby prestalo škodiť štátu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 31 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner