21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 19 máj 2024 19:00

Vládna koalícia nemá úprimný záujem riešiť napätú situáciu na Slovensku, uviedlo hnutie Slovensko (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.5.2024 (SITA.sk) - Vládna koalícia držaním Matúša Šutaja Eštoka vo funkcii ministra vnútra, neutíchajúcimi útokmi, nestiahnutím zákona o RTVS a nakoniec aj zrušením účasti za okrúhlym stolom u prezidentky dokazuje, že nemá úprimný záujem riešiť napätú situáciu na Slovensku. Uviedlo to hnutie Slovensko v tlačovej správe, ktorú zaslal hovorca hnutia Matúš Bystriansky. „Predstavitelia strany Hlas-SD verejne zvolávajú okrúhly stôl, ale v tom istom čase tajne, mimo zraku verejnosti, ponúkli minulý týždeň opozícii ‚dohodu‘, že v prípade, ak opozícia bez akýchkoľvek protestov bude akceptovať zmenu zákona o RTVS, vládna koalícia ‚nateraz‘ nepristúpi k iným zmenám zákonov so snahou zaviesť na Slovensku totalitné praktiky po vzore Ruska. Pre hnutie Slovensko je akékoľvek takéto kupčenie s vládnou mocou o pilieroch demokracie, zásadne neprijateľné," uviedlo hnutie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
„Je zrejmé, že vládna koalícia sa dohodla, že zneužijú útok na premiéra na zavedenie praktík, o ktorých dlho snívajú. Budú naďalej bezcharakterne útočiť, vyvolávať nenávisť a odmietať akékoľvek snahy o ukľudnenie situácie. Vedia totiž, že len v napätej atmosfére budú vedieť nasilu presadiť zmeny v príkrom rozpore s demokratickými pravidlami a morálkou. Na sociálnych sieťach šíria nenávisť a huckajú ľudí, čím pokračujú presne v rovnakých praktikách, ktorými za posledné roky vybičovali atmosféru medzi ľuďmi do súčasného emočne mimoriadne napätého stavu," tlmočil hovorca stanovisko hnutia. Avizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických subjektov sa pôvodne malo uskutočniť v utorok 21. mája.

Viac k témam: Minister vnútra, okrúhly stôl, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk - Vládna koalícia nemá úprimný záujem riešiť napätú situáciu na Slovensku, uviedlo hnutie Slovensko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 19 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner