21. jún 2024
Facebook
pondelok, 20 máj 2024 16:00

Richter bude odporúčať, aby parlament v utorok pokračoval v rokovaní. Koalícia chce po atentáte predložiť uznesenie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

20.5.2024 (SITA.sk) - Predseda poslaneckého klubu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ján Richter bude odporúčať, aby Národná rada SR v utorok 21. mája pokračovala v rokovaní. Prerokovať by sa mali body, ktoré sú rozdiskutované. Informovala o tom spravodajská televízia JOJ 24. Ide napríklad o vládny návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase či novely zákonov z dielne ministerstva životného prostredia k eliminácii medveďov a výrubu drevín, ktoré sa prerokúvajú v skrátenom legislatívnom konaní.

Všeobecný záujem u partnerov

Poslanec Richter sa súčasne nevedel vyjadriť k tomu, či predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) dal súhlas na pokračovanie rokovania v parlamente. „Je o to všeobecný záujem u koaličných partnerov a ja osobne som presvedčený, že aj u Roberta, aby sa táto schôdza dokončila. Sú tu pragmatické dôvody, tá televízia, keď má ísť do druhého čítania v júni, tak teraz musí prebehnúť prvé čítanie. Pri skrátených konaniach ide o objektívny dôvod, aby boli čím skôr prijaté," uviedol Richter.

Poslanecké grémium

Predseda poslaneckého klubu Smeru-SD okrem toho informoval, že pred začatím schôdze by malo byť zvolané poslanecké grémium. Na ňom by sa mali parlamentné strany dohodnúť na ďalšom pokračovaní rokovania v parlamente. Súčasne chce koalícia predložiť uznesenie, ktoré sa bude týkať atentátu na predsedu vládu. Uznesenie by malo podľa Richtera pomenovať, čo sa stalo a taktiež pomenovať isté východiská, ako takýmto situáciám predísť a zabrániť.

Viac k témam: Rokovanie NR SR, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk - Richter bude odporúčať, aby parlament v utorok pokračoval v rokovaní. Koalícia chce po atentáte predložiť uznesenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 44 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner