21. jún 2024
Facebook
pondelok, 27 máj 2024 20:00

Vláda podľa progresívcov pomáha proruským dezinformátorom, čím ohrozuje európsku bezpečnosť (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.5.2024 (SITA.sk) - Vláda podľa hnutia Progresívne Slovensko (PS) pomáha proruským dezinformátorom, čím ohrozuje európsku bezpečnosť. Na prípad Arťoma Marčevského PS upozorňovalo už v minulosti. „Po jeho zaradení na sankčný zoznam EÚ sa už minister vnútra nemôže vyhovárať," vyhlásila poslankyňa Zuzana Števulová (PS).

Dočasné útočisko na Slovensku

Ako pripomenula, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok ešte pred niekoľkými týždňami nevidel dôvody na zrušenie dočasného útočiska Marčevského na Slovensku. „Dnes už niet priestoru na zanedbávanie tohto prípadu. Ide o človeka na sankčnom zozname EÚ, ktorý aktívne pomáha ruským záujmom,” dodala Števulová a vyzvala ministerstvo vnútra, aby Marčevskému zrušili dočasné útočisko a aby opustil územie Únie. „Slovensko nemôže byť bezpečným prístavom pre ľudí, ktorí ohrozujú našu krajinu a celú EÚ,” doplnila poslankyňa a pripomenula, že na sankčný zoznam EÚ zaradili aj mediálnu spoločnosť Voice of Europe.

Príprava strategickej komunikácie

Kandidátka do Európskeho parlamentu Lucia Yar (PS) podotkla, že pre túto spoločnosť poskytli rozhovor napríklad Erik Kaliňák či ministerka kultúry Martina Šimkovičová. „Na Slovensku sa vytvára priestor osobám, ktoré majú nebezpečne blízko k Rusku a ruským dezinformáciám. Koalícia do správnej rady TASR zvolila šíriteľa takýchto naratívov, poslanci Smeru chodia do ruských médií ako na klavír. Nehovoriac o účasti vládnych predstaviteľov u stíhaného extrémistu Bombica," vyhlásila Yar. Kandidátka PS do Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová súčasne upozornila, že vláda okliešťuje útvary sústreďujúce sa na boj s dezinformáciám a pripravujú strategickú komunikáciu.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Tie dnes však podľa nej existujú iba na papieri. Ako vyhlásila, PS záleží na boji proti dezinformáciám a tiež na posilňovaní slovenského renomé v EÚ.

Sankčný zoznam Únie

Európska únia na základe návrhu Česka uvalila sankcie na bývalého ukrajinského politika a proruského oligarchu Viktora Medvedčuka. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na české ministerstvo zahraničných vecí. Okrem Medvedčuka sa na sankčný zoznam Únie dostal aj ukrajinsko-izraelský občan Artem Marčevskyj a web Voice of Europe, ktorý spomenutí dvaja muži používali na šírenie proruskej propagandy v Európe.

Viac k témam: Dezinformácie, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Ministerka kultúry SR, ruské dezinformácie
Zdroj: SITA.sk - Vláda podľa progresívcov pomáha proruským dezinformátorom, čím ohrozuje európsku bezpečnosť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 24 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner