19. júl 2024
Facebook
utorok, 11 jún 2024 14:00

Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.6.2024 (SITA.sk) - Agenda právnej pomoci, extradičného konania, ale aj špecializácia prokurátorov na vybavovanie agendy justičnej spolupráce boli témami spoločného stretnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku a srbskej generálnej prokurátorky Zagorky Dolovac.

Memorandum o porozumení a spolupráci

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, návšteva šéfky srbskej prokuratúry v Bratislave, ktorá sa uskutočnila bv dňoch 10. až 11. júna, nadväzovala na podpis Memoranda o porozumení a spolupráci medzi najvyššími orgánmi prokuratúr SR a Srbska z 12. septembra 2023 v Belehrade.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Cieľ memoranda spočíval v posilnení a podpore spolupráce v boji proti trestnej činnosti a vo vzájomných konzultáciách na účely výmeny odborných znalostí v oblastiach organizovaného zločinu, korupcie, terorizmu, obchodovania s drogami, pašovania osôb, prania špinavých peňazí, počítačovej kriminalita, ako aj ďalších závažných zločinov.

S|polupráca s organizáciou Eurojust

„Stretnutie vnímam ako možnosť obojstranného potvrdenia dôležitosti vzťahov medzi slovenskou a srbskou prokuratúrou a vysokej úrovne našej spolupráce," povedal Žilinka. Zároveň doplnil, že v dnešnom globalizovanom svete kriminalita nepozná hranice, čo len zvýrazňuje nevyhnutnosť efektívnej justičnej spolupráce aj s krajinami, ktoré nie sú členmi Európskej únie. „Ide o náš spoločný záujem," dodal. Žilinka si so srbskou partnerkou takisto vymenili skúsenosti týkajúce sa spolupráce s organizáciou Eurojust alebo medzištátnymi sieťami, ako je napríklad Európska justičná sieť.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, hovorkyňa generálnej prokuratúry SR, srbská generálna prokurátorka
Zdroj: SITA.sk - Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner