19. júl 2024
Facebook
pondelok, 17 jún 2024 22:00

Košický samosprávny kraj otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom UCI pre medzinárodné súťaže

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.6.2024 (SITA.sk) - Košický samosprávny kraj (KSK) otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom medzinárodnej cyklistickej organizácie Union Cycliste Internationale (UCI) pre medzinárodné súťaže.

Bezplatné športovisko

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach. Ako informovala košická župa, kraj na výstavbu prispel sumou 150-tisíc eur. Verejnosti bol sprístupnený v piatok 14. júna. Športovisko je pre verejnosť voľne prístupné a je bezplatné. Dĺžka okruhu pumptracku je 129 metrov a má asfaltový povrch. „Trať tvoria prekážky vo forme zvlneného povrchu, ktoré umožnia cyklistom prejazd dráhou bez pedálovania. Rýchlosť získavajú dynamickou zmenou svojho ťažiska, odľahčovaním a následne zatlačením do vĺn a klopených zákrut. Dráha má tvar trojuholníka s dvojicou vzájomne prekrížených vnútorných ramien," priblížil KSK.

Jediný na Slovensku

Športovisko za posledné dni otestovali profesionálni jazdci v Slovenskom pohári v pumptracku 2024 a kvalifikácii na svetový šampionát UCI Pump Track World Championship. Predseda KSK Rastislav Trnka sa vyjadril, že vnímajú v kraji silnejúcu komunitu jazdcov na BMX a MTB bicykloch. Avizoval, že tento rok majú v pláne sprístupniť v kraji štyri pumptracky. „Prvým je PUMPTRACK KSK v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku spĺňa certifikáciu a štandardy UCI, nevyhnutné pre akreditáciu UCI Pump Track World Championships," dodal.

Viac k témam: pumptracková dráha, športovisko
Zdroj: SITA.sk - Košický samosprávny kraj otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom UCI pre medzinárodné súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner