19. júl 2024
Facebook
pondelok, 17 jún 2024 23:00

Viac ako sto dopravných priestupkov a 23 pozitívnych dychových skúšok. Takýto je výsledok štvorhodinovej policajnej kontroly v Košickom kraji

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.6.2024 (SITA.sk) - Viac ako sto dopravných priestupkov a vyše 20 vodičov pod vplyvom alkoholu zaznamenala polícia počas pondelkovej štvorhodinovej dopravno-bezpečnostnej akcie na cestách Košického kraja. V rámci akcie na dve hodiny ostali úplne uzavreté mestá Krompachy a Čierna nad Tisou. Policajti obsadili každý vjazd a výjazd, a každý jeden vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol.

23 pozitívnych dychových skúšok

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, kontrola bola prioritne zameraná na dodržiavanie zákazu požitia alkoholu a iných návykových látok u vodičov motorových i nemotorových vozidiel. V Čiernej nad Tisou policajti odhalili počas prvých dvoch hodín dvoch vodičov motorových vozidiel a štyroch cyklistov s pozitívnym výsledkom dychovej skúšky. V Krompachoch prichytili sedem vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, z toho šiestim namerali menej ako jedno promile a jeden vodič mal v dychu viac ako jedno promile. Počas celej akcie vykonali policajti 2 531 dychových skúšok, z ktorých bolo 23 pozitívnych. Konkrétne u 17 vodičov motorových vozidiel, piatich cyklistov a vodiča motokolobežky. „Menej ako jedno promile nafúkalo 13 vodičov a traja cyklisti. V siedmich prípadoch bol výsledok vyšší ako jedno promile, z toho u štyroch vodičov, dvoch cyklistov a vodiča motokolobežky," konkretizovala Mesárová.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kontroly budú pokračovať

Celkovo bolo zistených 112 dopravných priestupkov, 92 vodičov vozidiel bolo riešených v blokovom konaní. Počas kontroly policajti zistili v 13 prípadoch prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti, 13 vodičov počas jazdy nepoužilo bezpečnostné pásy, v 22 prípadoch bol technický stav vozidla nevyhovujúci, 38 vodičov porušilo dopravné predpisy a traja počas svojej jazdy telefonovali. Polícia zadržala 19 vodičských preukazov, na dopravný inšpektorát bolo oznámených 20 priestupkov, zadržané boli dve osvedčenia o evidencii a dve zadržané tabuľky s evidenčným číslom. „Kontroly budú pokračovať. Budeme ich vykonávať dovtedy, kým vodiči nepochopia, že si za volant nemôžu sadnúť pod vplyvom alkoholu," zdôraznil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Mulik.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná akcia, priestupky
Zdroj: SITA.sk - Viac ako sto dopravných priestupkov a 23 pozitívnych dychových skúšok. Takýto je výsledok štvorhodinovej policajnej kontroly v Košickom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner