22. február 2024
Facebook
pondelok, 19 november 2018 11:00

Školákom pomôžu pri výbere strednej školy zamestnanci, študenti a aj počítačový program

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Prehľad o možnostiach štúdia na stredných školách v regióne a aktuálne informácie o študijných a učebných odboroch otváraných v školskom roku 2019/2020 môžu získať žiaci na výstave Stredoškolák v Žiari nad Hronom. Ako informuje oficiálna stránka mesta, na 22. ročníku podujatia sa môžu žiaci pri výbere štúdia na strednej škole rozhodnúť aj pomocou počítačového programu, ktorý im pomôže v orientácii. Prezentačná výstava stredných škôl sa uskutoční v utorok 20. novembra od 9:00 do 15:00 v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom.

Profesijné poradenstvo

O podmienkach štúdia sa dozvedia záujemcovia priamo od pedagogických zamestnancov a študentov 38 stredných škôl, ktorí ich poinformujú o profile absolventa, uplatnení na trhu práce a možnostiach ďalšieho vzdelávania. Žiakom poskytnú profesijné poradenstvo odborní zamestnanci Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Budú mať možnosť vyskúšať si počítačový program, ktorý im pomôže v rozhodovaní a orientácii pri výbere štúdia na strednej škole. Návštevníci výstavy získajú aj informácie o situácii na trhu práce v regióne priamo od zamestnancov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Aktuálne informácie o študijných odboroch

Cieľom organizátorov podujatia je poskytnúť aktuálne informácie o nových študijných odboroch a formách vzdelávania nielen žiakom, rodičom a pedagógom, ale aj širokej verejnosti a pomôcť im zorientovať sa v spleti ponúkaných študijných a učebných odborov stredných škôl. Podujatie organizuje Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Žiari nad Hronom v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom.

Viac k témam: stredná škola, štúdium, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny ÚPSVaR, výstava
Zdroj: Webnoviny.sk - Školákom pomôžu pri výbere strednej školy zamestnanci, študenti a aj počítačový program © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 375 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner