Print this page
utorok, 19 február 2019 15:00

Aktualizované: Zomrel Karl Lagerfeld, módny návrhár a kreatívny šéf značky Chanel

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 19. februára, 13:50
PARÍŽ 19. február (WebNoviny.sk) - Vo veku 85 rokov zomrel svetoznámy módny návrhár, divadelný a filmový kostymér a fotograf Karl Lagerfeld.

Dotkol sa mnohých životov

Kreatívny riaditeľ francúzskeho módneho domu Chanel či talianskeho Fendi, ktorý bol jednou z najproduktívnejších osobností módneho priemyslu, sa niekoľko týždňov pred smrťou necítil dobre a vynechal viacero módnych prehliadok. Ako informuje spravodajský portál BBC, návrhár skonal v Paríži. Zosnulému návrhárovi, ktorý bol známy nosením tmavých oblekov, čiernych okuliarov a vlasov zopnutých do chvosta, vzdalo poctu už viacero jeho kolegov a osobností módneho priemyslu ako napríklad Victoria Beckham či Henry Holland. Talianska návrhárka Donatella Versace na službe Instagram napríklad napísala, že bol "géniom, ktorý sa dotkol mnohých životov".

Asistent Pierra Balmaina

Karl Lagerfeld, rodným menom Karl Otto Lagerfeldt, sa narodil 10. septembra 1933 v nemeckom Hamburgu. Ako mladík s matkou odišiel z Nemecka a začiatkom 50. rokov sa presťahoval do Paríža. V módnom priemysle začal ako asistent módneho návrhára Pierra Balmaina. Neskôr pracoval pre francúzske módne domy Jean Patou a Chloé a v roku 1965 začal spolupracovať aj s talianskym Fendi. V roku 1983 ho menovali za kreatívneho riaditeľa "haute couture, konfekčných a doplnkových kolekcií" v módnom dome Chanel, v ktorom rovnako ako vo Fendi pôsobil až do smrti. V roku 1984 založil svoju vlastnú značku, ktorá nesie jeho meno. Počas svojej kariéry pracoval s mnohými módnymi značkami vrátane odevnej spoločnosti H&M.

Viac k témam: módny návrhár, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Zomrel Karl Lagerfeld, módny návrhár a kreatívny šéf značky Chanel © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 272 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL