13. apríl 2024
Facebook
nedeľa, 29 december 2019 17:00

V Divadle Jonáša Záborského začala putovná výstava záberov Prešovského kraja, Choď a foť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najkrajšie zábery Prešovského kraja z roka 2019 sú prístupné širokej verejnosti vo foyeri Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Výstava je zostavená z fotografií, ktoré do 7. ročníka fotografickej súťaže Choď a foť 2019 prihlásili amatérski i profesionálni fotografi od januára do polovice októbra tohto roka. Spomedzi 431 záberov vybrala odborná porota 47 fotografií, ktoré tvoria predmetnú výstavu. Tá potrvá v priestoroch divadla do konca januára, potom sa presunie na rôzne miesta Slovenska, ale aj za jeho hranice.

Rozdelenie do kategórii

Ako agentúru SITA informoval František Baláž z Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska, ktorá súťaž organizuje, aj tento rok boli fotografie v súťaži rozdelené do štyroch kategórií Black & white; Kultúra, tradície a história; Príroda; Šport a športové aktivity. Porota udelila aj individuálne ocenenia – Cenu predsedu poroty a Grand Prix, ktorú získal Marián Kuric za snímku Mesačnou cestou, ktorá je zachytená na Téryho chate. „Táto fotografia vznikla s cieľom odfotiť niečo podobné, ako som videl pred tým na inej fotografii, ale nechcel som mať chatu v zábere a ostatné už bolo o šťastí a podmienkach. Zasvietil mi tam aj mesiac, ale strávil som tam tri hodiny, kým som si to všetko nainštaloval tak, aby som bol spokojný,“ uviedol na margo víťaznej fotografie jej autor.

Odovzdané ceny

Cena verejnosti bola tento rok udelená Tomášovi Šefčíkovi za snímku Na bežkách za západom. Tento záber len o pár desiatok hlasov predbehol vo verejnom hlasovaní (od 21. novembra do 6. decembra) fotografiu Modlitba, ktorej autorkou je Klaudia Kirschnerová. Cenou predsedu poroty ocenil Ján Štovka Luciu Petrušovú za snímku Zamrznuté Štrbské pleso v opare. „Obdivujem už dlhší čas prácu predsedu poroty Jána Štovku, jeho fotografie sú úžasné a inšpirujúce. O to viac som potešená, že sa mi dostalo toľkej pocty od výborného fotografa. Súťaž je výborným projektom pre zviditeľnenie severovýchodu Slovenska. Som hrdá východniarka a som rada, že môžem aj takýmto spôsobom podporiť domáci cestovný ruch,“ uviedla Petrušová. KOCR Severovýchod Slovenska odmenila víťazov fotosúťaže vecnými cenami. „Sme veľmi radi, že záujem o túto súťaž každým rokom rastie, o čom svedčí aj počet prihlásených fotografií. Títo fotografi možno ani nevedia, že aj týmto spôsobom zvyšujú v Prešovskom kraji návštevnosť, pretože mnohých motivujú k tomu, aby navštívili nádherné výhľady a miesta, ktoré zachytili objektívom,“ dodal výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Viac k témam: Divadlo Jonáša Záborského, výstava fotografií
Zdroj: Webnoviny.sk - V Divadle Jonáša Záborského začala putovná výstava záberov Prešovského kraja, Choď a foť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 318 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner