05. august 2020
Facebook
utorok, 16 jún 2020 16:00

Ministerka kultúry skritizovala vedenie Matice slovenskej, trvá na zásadných zmenách inštitúcie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

16.6.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) aj po stretnutí s vedením Matice slovenskej trvá na transformácii jej financovania. Na stretnutí s vedením otvorila tému samotného fungovania inštitúcie.

Bývalé vedenie zlyhalo

Ministerka zároveň predstaviteľom Matice vytkla nedostatočné dištancovanie sa od ekonomických a morálnych zlyhaní bývalého vedenia, informuje o tom Ministerstvo kultúry SR (MK SR) na sociálnej sieti. "Nepopieram jej historické zásluhy v 19. storočí, no súčasné vedenie Matice slovenskej ma v pondelok nedokázalo presvedčiť o zmysluplnom poslaní tejto inštitúcie v 21. storočí," uviedla Milanová. Ministerka preto trvá na diskusii o zásadnej zmene fungovania a financovania Matice slovenskej, ktorej výsledkom bude revízia výdavkov z verejného rozpočtu.

Slabá ekonomická efektivita

„Celkový systém fungovania Matice vrátane veľmi slabej ekonomickej efektivity je pre mňa sklamaním. Nie som nadšená ani z toho, že verejné prostriedky sa používajú aj na Slovenské národné noviny, ktoré nie kultivujú ale naopak vulgarizujú verejný diskurz,“ dodala Milanová. MK SR tiež informuje, že ministerka oznámila predstaviteľom Matice slovenskej vytvorenie odbornej pracovnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať jej dotačnými požiadavkami či prípadným legislatívnym úpravám zákona o Matici Slovenskej.

Viac k témam: financovanie, odborná skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka kultúry skritizovala vedenie Matice slovenskej, trvá na zásadných zmenách inštitúcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 64 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner