27. máj 2024
Facebook
sobota, 31 júl 2021 20:00

Po dvojročnej prestávke sa neďaleko Hontianskych Nemiec uskutoční festival Atmosféra

Written by 
Rate this item
(0 votes)

31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Množstvo hudobného a sprievodného programu festivalu Atmosféra neďaleko Hontianskych Nemiec v Krupinskom okrese doplní cvičenie jogy, dobré jedlo, ale aj pozorovanie hviezdnej oblohy. Ako informovala hlavná organizátorka festivalu Gretka Pavlovová, deviaty ročník podujatia sa po dvojročnej pauze uskutoční od 6. do 8. augusta. Predstavia sa tu mená ako Para, Fallgrapp či Le Payaco.

Hrať sa bude na dvoch pódiách

„Pre našich návštevníkov rôznych vekových kategórií pripravujeme umelecký aj poučný program. Vo festivalovom areáli si užijú kvalitnú hudbu, zúčastnia sa diskusií, zacvičia si jogu, vyrobia si niečo pekné počas rôznych workshopov, vychutnajú si kvalitné jedlo, budú môcť sledovať hviezdnatú oblohu,” uviedla organizátorka. Na dvoch pódiách počas víkendu vystúpia stálice slovenskej hudobnej scény, ako je Para, či Chiki Liki Tu-a. Nové albumy, ktoré vznikli minulý alebo tento rok predstavia napríklad Le Payaco, Fallgrapp a Marián Slávka. Predstaví sa aj Martin Geišberg spolu s Balkansamblom, spolu so živou kapelou zahrajú aj Modré hory - s prívlastkom akustik. Festival Atmosféra privíta Ninu Kohoutovú, ktorá získala počas ocenení Radio Head Awards 2020 sošku v kategórii Objav roka, svoj debutový album predstaví aj herec Slovenského národného divadla Richard Autner s kapelou.

Deti zabaví aj bábkové divadlo

Deti zabavia na festivale speváci, ale aj kočovné bábkové divadlo, čítačky rozprávok a v detskej zóne pre nich organizátori pripravujú rôzne aktivity. „Účastníci Atmosféry si budú môcť niekoľkokrát zacvičiť jogu, pripravili sme pre nich aj pozorovanie hviezd s komentárom, čiže sa dozvedia viac aj o Mliečnej dráhe a súhvezdiach. Počas dňa sa môžu tešiť na literárny program, ako aj na diskusie - okrem iných aj o téme ženského tela, o kryptomenách či biohackingu. Rozprávať sa budeme aj o architektúre a spoločenských témach,” prezradila Pavlovová. Celý program festivalu bude zrealizovaný s ohľadom na bezpečnosť, pričom jeho kapacita bude tisíc návštevníkov. „Sme zodpovedným festivalom a neustále sledujeme vývoj epidemiologickej situácie. Chceme si Atmosféru užiť čo najbezpečnejšie,” objasňuje organizátorka s tým, že pri vstupe sa budú môcť návštevníci otestovať zadarmo antigénovými testami.

Viac k témam: festival Atmosféra
Zdroj: Webnoviny.sk - Po dvojročnej prestávke sa neďaleko Hontianskych Nemiec uskutoční festival Atmosféra © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 104 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner