20. jún 2024
Facebook
utorok, 17 august 2021 15:00

Slovenské baletky dosiahli medzinárodný úspech, v súťaži Dance World Cup získali zlatú i bronzovú medailu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenské baletky zo štúdia In ballet class získali na medzinárodnej súťaži Dance World Cup zlatú medailu za sólovú variáciu a bronzovú medailu v kategórii kvartet. Informovalo o tom na svojej stránke Ministerstvo kultúry SR.

Súťaž bola online

Súťaž sa konala v anglickom Telforde od 9. do 14. augusta 2021 a vzhľadom na pandemickú situáciu sa uskutočnila online. V kategórii sólových variácií od desať do 12 rokov získala zlatú medailu Laura Gálisová s variáciou Dulcinea a v kategórii kvartet v zložení Dorota Molnárová, Katarína Fabová, Lara Čalfová a Laura Gálisová získali bronzovú medailu s choreografiou z Labutieho jazera Pas de quatre. Slovenské súťažiace pod vedením Izabely Stehlíkovej sa kvalifikovali ešte v marci 2020 v Jihlave.

Čakajú ich ďalšie súťaže

„Na medzinárodnej tanečnej súťaži Dance World Cup sa zúčastňuje 120-tisíc detí zo 62 krajín sveta. Už účasť vo finále, kde sme sa kvalifikovali s piatimi tancami, je veľký úspech. Zlatá medaila pre Lauru a bronzová pre dievčatá je odmenou za ich pracovitosť a lásku k baletu,“ zhodnotila zakladateľka projektu In ballet class Izabela Stehlíková. Dievčatá najbližšie čakajú medzinárodné súťaže v Brne, Olomouci a súťaž European Grand Prix vo Viedni.

Viac k témam: balet
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské baletky dosiahli medzinárodný úspech, v súťaži Dance World Cup získali zlatú i bronzovú medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 106 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner