04. december 2023
Facebook
utorok, 16 november 2021 08:00

Rytmus a Sheen klipom Cheers zvalcovali scénu a zverejnili aj exkluzívne video zo zákulisia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

16.11.2021 (Webnoviny.sk) - Dnešná produkcia videoklipov býva extrémne náročná a vyčarovať skutočne dobrý klip nie je žiadna malina. Ak sa však spoja mimoriadne úspešní interpreti s tímom profíkov, výsledok môže vyraziť dych. Skvelou ukážkou dobre odvedenej prácičky je  videoklip k piesni Cheers, od dvoch asi najznámejších raperov v Česku a na Slovensku – Rytmusa a Viktora Sheena. Skvelý song s hlbokou ideou dostal unikátne vizuálne prevedenie, ktoré zatiaľ nemá v Čechách a na Slovensku obdobu. Pieseň tak zaznamenala už za pár dní od zverejnenia obrovský ohlas.

Režisérom klipu je talentovaný Jan Strach

Počiatky spolupráce slovenského „kinga“ Patrika (Rytmusa) Vrbovského s českým talentom Viktorom Sheenom siahajú k piesni Neviditelnej od Kontrafakt-u. Tým sa všetko len začalo. „Spolupráca s Viktorom je spontánna vec. Máš istú úroveň interpretov a je len otázkou času, kedy sa im skrížia cesty. Keď mi asi pred rokom a pol Viktor poslal rozrobené demo k Cheers, vedel som, že to musíme urobiť. Skladba zrela rok v šuplíku, ale dnes sa obaja tešíme, že je tu,“ povedal Rytmus, ktorý popri samotnej piesni neskrýva spokojnosť aj s jej obrazovým stvárnením: „Natočil som veľa klipov, ale tento patrí k mojim najprofesionálnejším. Posúva hranicu. Patrí vďaka Viktorovi, Honzovi Strachovi a chlapcom zo ZIZZY, že mohlo vzniknúť toto vizuálne dielo.“
https://www.youtube.com/watch?v=Lholv2Stg9U Režisérom klipu je talentovaný Jan Strach, pre ktorého bol videoklip k Cheers doposiaľ najväčšou výzvou. K spolupráci ho oslovil práve Rytmus a ohlas k výslednému  klipu prekonal jeho vlastné očakávania: „Cheers nemá obdoby za posledných pár rokov. Vďaka finančnej podpore od ZIZZY sme mohli dať dokopy najmodernejšie technológie s najlepšími ľuďmi z branže. Vzniklo dielo, ktoré tu ostane ešte dlho.“  Klip Cheers je vysoko inovatívny a pieseň zdôrazňuje potrebu kapitálu v dnešnom svete. ZIZZY je práve o inováciách, ktoré vytvárajú kapitál. To je jasné spojenie. Sme radi, že sme pomohli pozdvihnúť česko-slovenskú rapovú scénu na vyššiu úroveň,“ povedal Peter Béreš, CEO ZIZZY GROUP, sponzora klipu.

Produkcia trvala približne dva až tri týždne

Klip mal pôvodne vyzerať úplne inak. Prvotný námet mal zobraziť šedivý svet, ktorému unikajú interpreti prenasledovaní ľuďmi v maskách. Produkcia trvala približne dva až tri týždne. Najnáročnejšie však bolo samotné dvojdňové natáčanie, počas ktorého jedna zo smien trvala 25 hodín. „Interpreti boli absolútni profesionáli. Bez komentárov a sťažností s nami vydržali až do konca,“ zhodnotil Rytmusa a Sheena Strach.
https://www.youtube.com/watch?v=ulHyYywOcso Pri natáčaní klipu bola použitá najmodernejšia technológia. Efektné prelety kamery nad autom Viktora či zábery Rytmusa pri chráme sv. Barbory v Prahe, sú dielom zariadenia tzv. “Russian Arm“. Pri natáčaní scény s jedálenským stolom bolo použité veľké robotické rameno, tzv. “Motion control“. Pri záberoch Viktora pod mostom na Streleckom ostrove v Prahe, bol zase využitý rad špeciálnych žeriavov a koľajníc. Tieto technológie dodávajú klipu potrebný efekt.

Viac k témam: Videoklip
Zdroj: Webnoviny.sk - Rytmus a Sheen klipom Cheers zvalcovali scénu a zverejnili aj exkluzívne video zo zákulisia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 105 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner