14. júl 2024
Facebook
sobota, 11 december 2021 13:00

Ocenenie Roma Spirit 2021 pozná svojich víťazov, získali ho boxer či módny dizajner

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, spoločnosť Pasell Slovakia s.r.o., mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná odborná porota. Za čin roka porota vyhlásila spracovanie Rómsko-slovenského frazeologického slovníka, ktorého autorkou je Martina Horňáková.

Rómsky jazyk je ohrozený

„Oceňujeme, že Martina Horňáková nezabúda na rómsky jazyk a vytvorila slovník, ktorý doteraz neexistoval. Rómsky jazyk je ohrozený a často sa naň zabúda. Slovník Martiny Horňákovej považujeme za knihu, ktorá je budúcnosťou a mohla by sa dostať do čo najväčšieho počtu škôl či kultúrnych inštitúcií. Aby sa na rómsky jazyk nezabúdalo,” vyjadrila sa predsedkyňa poroty Oli Džupinková. Roma Spirit je verejným ocenením a zviditeľnením príbehov a aktivít, ktoré prinášajú riešenia výziev, ktorým čelia rómske komunity a celá spoločnosť. Na ocenenie Roma Spirit 2021 bolo právoplatne prijatých 130 nominácií.

Záštitu prevzala prezidentka

Dvadsaťjeden finalistov v siedmich kategóriách vybral prípravný výbor. O laureátoch rozhodla medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka, zložená z laureátov a finalistov minulých ročníkov. Vyhlasovateľmi 13. ročníka Roma Spirit sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu a Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Viac k témam: Roma Spirit 2021
Zdroj: Webnoviny.sk - Ocenenie Roma Spirit 2021 pozná svojich víťazov, získali ho boxer či módny dizajner © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 84 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner