05. december 2023
Facebook
štvrtok, 06 január 2022 08:00

Slovenská filharmónia ponúka na Troch kráľov koncert z live-streamu a Slovenské národné divadlo záznam Verdiho opery

Written by 
Rate this item
(0 votes)

6.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská filharmónia (SF) uvedie vo štvrtok 6. januára o 19:00 Trojkráľový koncert a Opera Slovenského národného divadla (SND) si pripravila na 20:00 online záznam Verdiho opery La traviata. Informovali o tom v tlačových správach tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova a tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Druhý koncert Populárneho cyklu C

Prvý novoročný live-stream filharmonikov – Trojkráľový koncert je zároveň druhý koncert Populárneho cyklu C. V interpretácii popredného českého violončelistu Petra Nouzovského zaznie Dvořákov Koncert pre violončelo a orchester h mol, op. 104. Program doplní Kubánska predohra Georgea Gershwina a Symfonické tance z West Side Story Leonarda Bernsteina v naštudovaní Martina Leginusa. Tolstova doplnila, že vysielať ho budú na stránke SF stream.filharmonia.sk.

Vystúpi operná diva Adriana Kučerová

Pažítková priblížila, že v online zázname Verdiho opery La traviata inšpirovanej románom Alexandra Dumasa Dáma s kaméliami vystúpi ako Violetta Valéry operná diva Adriana Kučerová a jej partnermi budú tenorista Pavol Bršlík a barytonista Daniel Luis de Vicente. Podotkla, že aktuálne naštudovanie je v Opere SND v poradí siedme. Za zahraničný realizačný tím taliansky režisér Roberto Catalano uviedol, že v súčasnom naštudovaní chce sledovať predovšetkým ľudský príbeh hrdiniek.

Pod taktovkou dirigenta Jindru

„Nechcem ho skrývať za honosnými kulisami a obliekať do noblesných dobových šiat. Pocity lásky, strádania, šťastia a bolesti sú v každom storočí rovnaké. Záležalo mi na tom, aby sme ich stvárnili v súčasnosti, na minimalistickej scéne, sústreďujúc sa na emócie. Violettine city sa rozpadávajú na kúsky, rozdáva sa, aby sa napokon obetovala pre lásku...,“ objasnil. Orchester a zbor Opery SND zaznie pod taktovkou českého dirigenta Roberta Jindru. Prihlásiť sa na sledovanie záznamu predstavenia môže záujemca na portáli navstevnik.online kedykoľvek v čase jeho trvania a sledovať od začiatku do konca bez teritoriálneho obmedzenia. Záznam je opatrený slovenskými a anglickými titulkami.

Viac k témam: Koncert, Opera, Traja králi
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská filharmónia ponúka na Troch kráľov koncert z live-streamu a Slovenské národné divadlo záznam Verdiho opery © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 72 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner