15. august 2018
Facebook
štvrtok, 19 júl 2018 14:00

Nemecký súd zamietol návrh na zrušenie výstavby plynovodu Nord Stream 2

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 19. júla (WebNoviny.sk) - Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie Naturschutzbund Deutschland, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2, ktorý má prepravovať ruský plyn do Nemecka popod Baltské more. Odporúčame:
Prezident Duda nesúhlasí s plynovodom Nord Stream 2, mohol by „podkopať“ bezpečnosť Európy Organizácia venujúca sa ochrane životného prostredia na ústavnom súde napadla rozhodnutie nižšieho súdu, ktorý odmietol zakázať výstavbu v nemeckých vodách. Ústavný súd však vo štvrtok uviedol, že organizácia Naturschutzbund Deutschland svoj návrh dostatočne neodôvodnila. Plynovod Nord Stream 2 má dopĺňať už existujúci plynovod, ktorý priamo spája Rusko s Nemeckom. Zdvojnásobí sa tak objem plynu, ktorý Rusko môže dodávať do Nemecka a pritom obchádzať tranzitné stredoeurópske krajiny. S týmto plánom nesúhlasia východní susedia Nemecka a odmietajú ho aj USA.

Viac k témam: Berlín, plynovod Nord Stream II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký súd zamietol návrh na zrušenie výstavby plynovodu Nord Stream 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 239 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner