29. november 2023
Facebook
pondelok, 30 apríl 2018 20:00

Aktualizované: Biatlonistky postihnuté odhalením dopingovej schémy počas olympiády podali na Rodčenkova žalobu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 30. apríla 19:30
NEW YORK 30. apríla (WebNoviny.sk) - Bývalý riaditeľ moskovského laboratória Grigorij Rodčenkov nesúhlasí so žalobou troch ruských bývalých biatlonistiek, ktoré ho obvinili z poškodenia dobrého mena.

Prišli o medaily

Rodčenkov odhalil dopingovú schému v ruskom športe pred a počas zimných olympijských hier v Soči 2014. Následkom toho, mnohí ruskí pretekári dostali dodatočný dištanc a prišli o medaily. Rusko sa nemohlo zúčastniť pod vlastnou vlajkou na ZOH v kórejskom Pjongčangu 2018. Odporúčame:
SOV ocenil úspešných reprezentantov zimných olympijských hier, galavečeru dominovala Kuzminová Žalobu na newyorský súd podali Oľga Zajcevová, Jana Romanovová a Oľga Viluchinová. Žalovaný všetky tri členky striebornej štafety zo Soči spojil s dopingovým škandálom, neskôr anulovali ich výsledky. Každá z nich v žalobnom návrhu žiada 10 miliónov amerických dolárov ako náhradu škody.

Finančná podpora pretekárok

Rodčenkovovi advokáti zároveň podali žalobu voči Michailovi Prochorovovi. Vlastník basketbalového tímu Brooklyn Nets bol v roku 2014 prezidentom Ruskej biatlonovej únie, v spore podporuje trio niekdajších pretekárok, podľa portálu insidethegames.biz aj finančne. Rodčenkovovi právnici ho podozrievajú, že sa snaží odhaliť miesto pobytu ich klienta. Rodčenkov sa ukrýva v USA pod ochranou federálnej vlády. "Teraz sa z lovca stala korisť. Ruská vláda a jej bábky sa dlhodobo snažia útočiť na nášho klienta, naposledy nepodloženou žalobou. Podanie pána Rodčenkova je odpoveďou na snahy, ktoré nemajú iný zámer, iba lokalizovať jeho polohu," uvádza sa v stanovisku Rodčenkovových zástupcov. On sám sa ukrýva v USA pod ochranou federálnej vlády.

Viac k témam: Biatlon ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Brooklyn Nets, doping, Grigorij Rodčenkov, Ruská biatlonová únia, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Biatlonistky postihnuté odhalením dopingovej schémy počas olympiády podali na Rodčenkova žalobu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 385 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner