04. jún 2020
Facebook
štvrtok, 16 august 2018 21:00

Medzinárodný olympijský výbor podmienečne zrušil suspendáciu Kuvajtu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LAUSANNE 16. augusta (WebNoviny.sk) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) podmienečne zrušil suspendáciu Kuvajtu, ktorého športovci sa nesmeli zúčastňovať na medzinárodných podujatiach pod národnou vlajkou v dôsledku porušovania Olympijskej charty a zasahovania vlády do športu v krajine. Proti zákazu z roku 2015 sa ohradila kuvajtská vláda a podala žalobu na MOV aj členov vlastného olympijského výboru. Odporúčame:
Slovenskí volejbalisti začnú kvalifikáciu na ME proti Islandu, určili si jasný cieľ Rozhodnutie MOV vyplynulo z toho, že tamojšia vláda sa zaviazala k novým voľbám pre športové organizácie. Zároveň ďalej nebude zasahovať do práce Kuvajtského olympijského výboru. Ak však krajina z pobrežia Perzského zálivu nesplní svoj prísľub, od októbra bude opäť suspendovaná. Kuvajtskí športovci pocítili sankcie zo strany MOV na olympijských hrách v roku 2016, ktoré sa konali v brazílskom meste Rio de Janeiro, kde mohli štartovať len pod označením "nezávislý olympijský športovec". Strelec Fehaid Al-Deehani dokonca vyhral pre svoju krajinu zlato v dvojitom trape. Na februárovú zimnú olympiádu v Pjongčangu sa žiaden kuvajtský reprezentant nekvalifikoval.

Viac k témam: Medzinárodný olympijský výbor
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodný olympijský výbor podmienečne zrušil suspendáciu Kuvajtu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 426 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner