10. júl 2020
Facebook
pondelok, 01 október 2018 17:00

Foto: Na III. olympijské hry mládeže odcestuje 59 Slovákov, sľub zložili futsalista a boxerka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) - Slovenskí mladí reprezentanti zložili v pondelok v bratislavskom hoteli NH Gate One slávnostný sľub pred odchodom na III. olympijské hry mládeže v brazílskom Buenos Aires. Sľub zložili kapitán futsalového tímu Matúš Ševčík a boxerka Jessica Triebeľová. Všetci členovia výpravy vedenej niekdajším volejbalistom Borisom Demeterom si prevzali menovacie dekréty z rúk čestného predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára. Výprava reprezentantov SR má dovedna 59 členov, z toho 33 športovcov (23 chlapcov a 10 dievčat) vo veku 13-18 rokov. Slovensko má zastúpenie v 12 športových odvetviach - atletika, box, cyklistika, džudo, karate, kanoistika, lezenie, streľba, stolný tenis, plávanie, vzpieranie, futsal. Zobraziť fotogalériu k článku:
Slávnostný sľub športovcov pred odchodom na III. OHM v Buenos Aires "Týmto aktom ste vstúpili do slovenskej olympijskej rodiny. OHM nie sú známe iba športovými zápoleniami. Sledujú aj výchovný program, ktorý je veľmi bohatý a rôznorodý. Mal by slúžiť k tomu, aby ste si uvedmoili, že šport má okrem limitov, bodov či sekúnd aj iné parametre. Má spoločenské, etické či morálne hodnoty, ktoré je nutné poznať a vo svojom živote si ich osvojiť," uviedol v príhovore športovcom Chmelár. Vo výprave SR figuruje aj lukostreľkyňa Alexandra Longová, ktorá zastáva pozíciu ambasádorky. "Mojou úlohou ako changemakera bude vypĺňať voľný čas športovcom v olympijskej dedine. Budú to rôzne aktivity - športové, relaxačné alebo vedomostné kvízy. Bude tam veľa priestoru na skúšanie nových vecí či vzdelávania sa. Verím, že reprezentanti nadobudnú olympijské hodnoty hravou formou. Myslím si, že keď si ich osvoja, do budúcna im to môže iba pomôcť," povedala pre agentúru SITA účastníčka olympijských hier 2016 v Rio de Janeiro.

Viac k témam: Jessica Triebeľová, Matúš Ševčík, olympijské hry mládeže
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na III. olympijské hry mládeže odcestuje 59 Slovákov, sľub zložili futsalista a boxerka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 311 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner