20. jún 2019
Facebook
streda, 02 január 2019 12:00

Svetová antidopingová agentúra odišla z Moskvy naprázdno, Rusov zrejme čaká ďalší dištanc

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 2. januára (WebNoviny.sk) - Svetová antidopingová agentúra (WADA) na zasadnutí 14. a 15. januára pravdepodobne prehodnotí opätovné zavedenie zákazu činnosti Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA).

Obnovili činnosť laboratória v Rusku

Ako je známe, WADA v septembri obnovila činnosť laboratória v ruskej metropole, ale s podmienkou, že ruské úrady odovzdajú kompletné údaje, ktoré by pomohli k potvrdeniu pochybení z minulosti pri štátom krytom dopingovom programe. Hraničný termín na odovzdanie potrebných dát bol 31. december 2018. Keďže inšpektori WADA pred niekoľkými dňami odišli zo sídla RUSADA s prázdnymi rukami, pravdepodobne dôjde k opätovnému dištancu pre Ruskú antidopingovú agentúru.

Američanov to neprekvapilo

"Som hlboko sklamaný z toho, že zo strany moskovského laboratória neboli poskytnuté údaje v zmysle dohody zo septembra 2018," vyhlásil prezident WADA Craig Reedie. Naopak, Američanov postup Rusov neprekvapil. "Nikto z nás nie je prekvapený, že ignorovali tento termín. Je načase, aby WADA zastavila Rusom činnosť," podotkol generálny riaditeľ Americkej antidopingovej agentúry (USADA) Travis Tygart.

Viac k témam: RUSADA Ruská antidopingová agentúra, WADA Svetová antidopingová agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetová antidopingová agentúra odišla z Moskvy naprázdno, Rusov zrejme čaká ďalší dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 208 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner