09. december 2019
Facebook
sobota, 15 jún 2019 14:00

Gönci chápe problémy zdravotne znevýhodnených športovcov, ale nie všetky považuje za top témy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 15. júna (WebNoviny.sk) - Už viac ako rok pracuje Slovenský paralympijský výbor (SPV) s platformou "Sme si rovní?", ktorej cieľom je upriamiť pozornosť širokej verejnosti na množstvo tém z každodenného života ľudí so zdravotným znevýhodnením. Stále intenzívnejšie sa darí rozvíjať túto problematiku a stále viac ľudí z rôznych sfér participuje v tejto platforme. Výnimkou nie je ani štátny tajomník pre šport Jozef Gönci. "Veľa vecí sa v tomto smere doteraz zanedbávalo," povedal pre agentúru SITA Gönci, v minulosti úspešný strelec s dvoma olympijskými medailami.

Problém nevidí v nečinnosti štátu

Problém však nevidí v nečinnosti štátu. "Podľa môjho názoru je dôvodom to, že hnutie nekomunikovalo medzi sebou," pokračoval. Štyridsaťpäťročný košický rodák bol súčasťou bratislavskej konferencie, na ktorej zástupcovia športu zdravotne znevýhodnených diskutovali o rôznych problémoch s predstaviteľmi štátu (Gönci) či športových zväzov (Martin Kohút za SZĽH, Anton Siekel za SOŠV). Témy na konferencii boli rôzne a netýkali sa len športovej sféry, ale rôznych problémov zdravotne znevýhodnených osôb.

Nie všetky sú top témami

"Všetci chcú riešiť veci tu a teraz. Ide však o témy, ktoré je potrebné pripraviť. Na konferencii som nemohol na veľa otázok zodpovedať práve preto, lebo sa nikdy neriešili a dnes nie sú prioritami. Je potrebné to vyložiť na stôl a nech si zástupcovia športu zdravotne znevýhodnených dajú dokopy priority podľa bodov. A pôjdeme podľa nich," prezradil Gönci pre SITA. Jeho pracovnou agendou je šport a práve tejto téme venuje pozornosť. "Vyvstáva množstvo otázok, no nie všetky sú top témami. Chápem, kde je Achillova päta športu zdravotne znevýhodnených a je potrebné túto tému zaradiť do komunikácie a diskusie pri všetkých stoloch, ktoré sa na Slovensku týkajú športu," dodal.

Viac k témam: SPV Slovenský paralympijský výbor, zdravotné znevýhodnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Gönci chápe problémy zdravotne znevýhodnených športovcov, ale nie všetky považuje za top témy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 487 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner