14. júl 2024
Facebook
utorok, 24 august 2021 13:00

Podpora paralympijských hier zo strany Japoncov značne stúpla, Slovákov privítali s bublaninou a sushi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vedenie slovenskej výpravy na paralympijských hrách v Tokiu si krátko pred ostrým štartom vrcholu sezónu doprialo chutný predkrm. Na slovenskom veľvyslanectve v Tokiu ich privítali japonským sushi, ale aj slovenskou bublaninou s lieskovými orieškami. V predvečer slávnostného otvorenia hier sa v slovenskej rezidencii skloňovali nielen vyhliadky našich paralympionikov vo ôsmich športoch, v ktorých súťažia, ale aj mentalita, zvyky a tradície japonskej kultúry.

Obavy Japoncov sa zmiernili

Veľvyslanec SR v Japonsku Marián Tomášik zdôrazňoval slušnosť, ústretovosť aj špecifickú vysokú organizovanosť Japoncov, pričom v rozhovore s vedúcim slovenskej výpravy Tomášom Vargom neobišli ani obavy Japoncov z pandemickej situácie v krajine. "Pred olympijskými hrami boli značné. Podpora organizovania hier klesla hádam len na 20 percent. Úspechy japonských športovcov, najväčšie v histórii OH, ako aj televízne prenosy zdvihli podporu miestneho obyvateľstva hrám na 60 percent. A taká zostala aj pred konaním paralympijských hier,“ priblížil Marián Tomášik na webe Slovenského paralympijského výboru. Slávnostný ceremoniál PH 2020 je na programe už v utorok 24. augusta od 20.00 h japonského času (13.00 h SELČ). Paralympiádu slávnostne otvorí japonský cisár Naruhito. Tokio je zatiaľ k účastníkom Hier prívetivé aj počasím. Hoci vlhkosť vzduchu neklesá pod 70 percent, teplota by v utorok podľa predpovedí nemala prekročiť 30 stupňov Celzia.

Slováci zabojujú o medaily už v stredu

Ako prví zasiahnu v stredu do bojov v Tokiu parastolní tenisti SR. Všetci v prvom kole v skupinách dostali súperov z Ázie. Ako prvý zasiahne do bojov košický rodák Martin Ludrovský, ktorého o 11.40 h (4.40 h SELČ) čaká Thajčan Chueawong. V popoludňajšom bloku nastúpi Peter Mihálik proti Kórejčanovi Kimovi (9.40 h SELC), po ňom vyzve Borisa Trávnička Thajčan Chaiwut (10.20 h) a na záver si paralympijská šampiónka zo Sydney 2000 Alena Kánová zmeria sily s Kórejčankou Joon Yiu.

Viac k témam: LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu, SPV Slovenský paralympijský výbor
Zdroj: Webnoviny.sk - Podpora paralympijských hier zo strany Japoncov značne stúpla, Slovákov privítali s bublaninou a sushi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 92 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner